סגור

דוחות הבינלאומי: ההכנסות והרווחים עלו, הבנק יחלק 160 מ' שקל דיבידנד

הבנק החמישי בגודלו הציג ברבעון הראשון רווח נקי של 322 מיליון שקל, שיפור של 6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך נמוך מזה שרשם ב-3 הרבעונים האחרונים; הבנק, תחת ניהולה של סמדר ברבר צדיק, החליט לעמוד במדיניות הדיבידנד הקבועה שלו על 50% מהרווח הרבעוני

דוחות בינוניים לבנק הבינלאומי. הבנק החמישי בגודלו הציג רווח נקי של 322 מיליון שקל, שיפור של 6% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, אך נמוך מזה שרשם בשלושת הרבעונים האחרונים. הרווח הרבעוני של הבנק מתבטא בתשואה על ההון בשיעור של 13% לעומת תשואה של 13.1% ברבעון המקביל.
הבינלאומי החליט לעמוד במדיניות הדיבידנד הקבועה שלו, 50% מהרווח הרבעוני, ויחלק דיבידנד בהיקף של 160 מיליון שקל. זאת מאחר שיחס הלימות הון גבוה בכ-1.5% מהיחס הנדרש.

1 צפייה בגלריה
ועידת שוק ההון 2018 סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי
ועידת שוק ההון 2018 סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי
סמדר ברבר צדיק מנכ"לית הבנק הבינלאומי
(צילום: עמית שעל)

באופן כללי, הנהלת בינלאומי, בהובלת סמדר ברבר צדיק, היא הנדיבה ביותר כלפי המשקיעים בענף הבנקים, בעוד תשואת הדיבידנד של הבינלאומי היא 7.3%, הגבוהה בענף.
בשורה העליונה, ההכנסות מריבית של הבינלאומי הסתכמו ב-871 מיליון שקל, שיפור של 19% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מעמלות של הבנק הסתכמו ב-384 מיליון שקל לעומת 361 מיליון ברבעון המקביל.
העמלות העיקריות של הבינלאומי מגיעות מפעילות הלקוחות שלו בשוק ההון, כאשר זו אחראית על 203 מיליון שקל מהכנסות העמלות (52%).
נציין שבנק ישראל מנסה כבר כמה שנים להגדיל את פעילות המשקיעים בבתי השקעות על חשבון הפעילות בבנקים, זאת מאחר שהפעילות הראשונה מאופיינת בעלויות נמוכות יותר.