סגור
מאגר תמר
מאגר תמר. החברה מחזיקה ב-16.7% מהמאגר (אלבטרוס)

עמדה מתנגדת להמשך כהונת מנכ"ל תמר פטרוליום כדירקטור בחברה

ברקע מאבקי השליטה על תמר פטרוליום בין אלי עזור ואהרון פרנקל ממליצה חברת הייעוץ עמדה להצביע נגד המשך כהונתו בדירקטוריון של המנכ"ל ברק משרקי. הסיבה: כפל תפקידיו שעלול לעורר קשיים. חברת הייעוץ תומכת ביתר 12 המועמדים לדירקטוריון

חברת הייעוץ למוסדיים עמדה מתנגדת לאישור המשך כהונתו של ברק משרקי כדירקטור בתמר פטרוליום, במקביל לעבודתו כמנכ"ל החברה.
בנייר העמדה שהעבירה החברה לגופים המוסדיים, היא ממליצה להצביע נגד כהונתו של משרקי. לעובדה זו משמעות במאבק השליטה בחברה בין אלי עזור ואהרון פרנקל שמחזיקים ב-24.49% ו-24.99% ממניות תמר פטרוליום אשר מחזיקה ב-16.7% ממאגר תמר.
1 צפייה בגלריה
ברק משרקי
ברק משרקי
מנכ"ל תמר פטרולויום ברק משרקי
(צילום: אתר החברה)
משרקי הוא למעשה הדירקטור היחיד שעמדה ממליצה להתנגד למינויו, רק בשל כפל תפקידיו בחברה ולא בשל ספק בדבר מקצועיותו. משרקי נחשב לאחד מאנשי המקצוע הבולטים בתחום הגז והנפט בארץ. עמדה ממליצה לאשר את המינוי של כל אחד מ-12 המועמדים האחרים, הן אילו שמטעם פרנקל, בראשות טל גן צבי, והן מטעם הדירקטוריון הקיים בראשות היו"ר רוני בראון.
יצוין, כי עמדה המליצה למוסדיים להתנגד לשכרו של תומר ראב"ד יו"ר בזק, לכהונתם של האחים שפירא כדירקטורים בשפיר הנדסה, לכהונת האחים זלקינד כדירקטורים באלקו אחזקות ולכהונת משה ממרוד כדירקטור בתדיראן, מאחר והם מכהנים כמנהלים בחברה ועמדה מתנגדת לכפל התפקידים. בכל המקרים הסעיפים המדוברים אושרו למרות התנגדות עמדה.