סגור

קרטיהיל נמכרת לביוונטוס האמריקאית בחצי מיליארד דולר

החברה האמריקאית הודיעה על מימוש האופציה לרכישת החברה הישראלית; ההסכם המקורי נחתם ביולי 2020 כשביוונטוס השקיעה 15 מיליון דולר בקרטיהיל לפי שווי של 180 מיליון דולר לפני הכסף; אלרון תקבל עד 129 מיליון דולר מהמכירה


עכשיו זה סופי: קרטיהיל הישראלית, שפיתחה שתל סחוס חלופי מאלמוגים, נמכרת לחברת האורטופדיה האמריקאית ביוונטוס תמורת חצי מיליארד דולר.3 צפייה בגלריה
ירון אלעד מנכ"ל אלרון
ירון אלעד מנכ"ל אלרון
ירון אלעד, מנכ"ל אלרון
(צילום: באדיבות אלרון)


ביוונטוס הודיעה לפני שעה קלה על מימוש האופציה לרכישת החברה הישראלית. ההסכם המקורי נחתם ביולי 2020 כשביוונטוס השקיעה 15 מיליון דולר בקרטיהיל לפי שווי של 180 מיליון דולר לפני הכסף.
החברה האמריקאית קיבלה אופציה לרכוש את קרטיהיל בסכום של 360 עד 500 מיליון דולר, עד קבלת אישור רשות התרופות האמריקאית (FDA) לשיווק המוצר בארה"ב. בחודש שעבר קיבלה קרטיהיל את הבשורה המשמעותית בדרך לקבלת אישור FDA לאחר שרשמה הצלחה בניסוי מהותי למוצר שלה.
אלרון מחזיקה כיום 25% מקרטיהיל, והמכירה צפויה להניב לה כ-129 מיליון דולר בשלבים.
קרטיהיל הוקמה בחממת אינסנטיב של קרן הון סיכון פרגרין. לאחר מכן הצטרפו אליה כמשקיעים ראשונים קרן אקסס מדיקל של ד"ר מיכאל טל ולימור סנדק, אקסלמד של ד"ר אורי גייגר, ובהמשך גם אלרון. בסבבים המאוחרים והגדולים יותר הצטרפו קרן aMoon וג'ונסון אנד ג'ונסון.

3 צפייה בגלריה
אורי גייגר אקסלמד
אורי גייגר אקסלמד
אורי גייגר, אקסלמד
(יח"צ)
הקרן הראשונה של אקסלמד, קבוצת הקרנות המשקיעה בטכנולוגיות ומכשור רפואי בשליטת ד"ר אורי גייגר, אשר משקיעי העוגן בה הם מורי ארקין ומגדל והיתה המשקיע המוסדי הראשון בחברה, השקיעה בה סך של כ-10 מיליון דולר ורושמת תשואה של מעל לפי 7 על השקעתה.
זהו אקזיט נוסף של קרן אקסלמד בשבועיים האחרונים, בהמשך למיזוג של חברת הרובוטיקה הישראלית Memic ל-SPAC בשווי של מיליארד דולר – עסקה שבעקבותיה צפויה אקסלמד לרשום תשואה של פי 30 על השקעתה.

3 צפייה בגלריה
ביו-ונטוס ביוונטוס Bioventus  קנתה את קרטיהיל Cartiheal
ביו-ונטוס ביוונטוס Bioventus  קנתה את קרטיהיל Cartiheal
ביווונטוס
(צילום: Bioventus)

את קרטיהיל ליווה מהקמתה בועז ליפשיץ, ממייסדי פרגרין. פרגרין שהשקיעה בקרטיהיל פחות מ- 200 אלף דולר ותרשום תשואה של פי 50 על השקעתה.