$
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

עסקת קרטיהיל מקפיצה את מניית אלרון בבורסה בת"א

יצרנית המכשור הרפואי ביו-ונטוס האמריקנית תשקיע 15 מיליון דולר בקרטיהיל, שבה מחזיקה אלרון, ותקבל אופציה לרכוש את מלוא המניות בהמשך; אלרון תדולל בעקבות העסקה הנוכחית מ-27% ל-25% - מניית החברה מזנקת במעל 15% בת"א

גולן חזני 11:2516.07.20

מניית אלרוןממריאה בשעה זו במסחר בבורסה בתל אביב ביותר מ-10%, לאחר הסכם השקעה ואופציית מכירה של חברת ביו-וונטוס בחברת קרטיהיל שאלון היא בעלת המניות הגדולה שלה. קרטיהיל פיתחה שתל מאלמוגים שמוחדר לברך פגועה ומחדש את צמיחת הסחוס שלה.  

העיסקה שנחשפה אמש באתר כלכליסט דווחה הבוקר לבורסה בידי אלרון. ביו-ונטוס תשקיע 15 מיליון דולר בקרטיהיל לפי שווי של 180 מיליון דולר . אלרון תדולל מ-27% ל-25%, וכך גם בעלי המניות הגדולים האחרים בחברה, אקסלמד של אורי גייגר ומורי ארקין ומגדל, איי-מון של מריוס נכט, ג'ונסון אנד ג'ונסון, וכן אקסס מדיקל והקרנות פרטק ופרגרין.

 

מה דעתך על מניית אלרון:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

אבל החלק המהותי בהסכם הינה האופציה שניתנת לביו-ונטוס לרכוש את מלוא מניות החברה משותפיה. האופציה היא של פוט וקול. כלומר – בעלי המניות האחרים יכולים להחליט למכור את מניותיהם לביו-ונטוס בתנאים שעליהם סוכם. האופציה לרכישת של ביו-ונטוס היא מיידית, ואילו אופציית הפוט של בעלי המניות האחרים תיכנס לתוקף רק לאחר קבלת אישור ה- FDA עבור מכשיר ה-Agili-C של קרטיהיל.

 

קרטיהיל צופה לסיים את תקופת המעקב בניסוי הקליני הפיבוטלי של מכשיר ה-Agili-C באוקטובר 2021, ולפרסם את תוצאות הניסוי הסופיות עד סוף שנת 2021. בסמוך לאחר מכן וככל שתוצאות הניסוי יראו הצלחה, צפויה קרטיהיל להגיש ל-FDA בקשה לאישור שיווק המוצר בארה"ב. קבלת אישור השיווק מה-FDA באם יתקבל, הינו הליך אשר צפוי להיארך כשנה. אופציית הרכש ואופציית המכר תפקענה 45 ימים לאחר השגת אישור ה- FDA והתקיימותם של תנאי סגירה מקובלים.

 

מימוש האופציות הוא בשווי של 360-368 מיליון דולר לקרטיהיל מיידית, ו-36 מיליון דולר נוספים אם מכירות המוצר יעברו את ה-100 מיליון דולר בשנה. סה"כ היקף עיסקת רכישת היא בשווי חברה של עד חצי מיליארד דולר לקרטיהיל. זו הסיבה שהחברה החליטה לא להנפיק בנאסד"ק בסופו של דבר.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה

 

 

 

בעקבות ההשקעה הנוכחית ההחזקה של אלרון בקרטיהיל ירדה מ-27% ל-25%. לצד אלרון משקיעים בחברה גם אקסלמד, אקסס מדיקל, ביו-וונטוס, קרן aMoon, חברת התרופות והמכשור הרפואי ג'ונסון אנד ג'ונסון, קרן פרגרין, קרן Pertec וחברת המסחור של אוניברסיטת בן-גוריון.

 

אלרון נשלטת בידי דסק"ש של אדוארדו אלשטיין ואילו בשורות טובות עבור מי שהתרסק עם ההשקעה של 2.5 מיליארד שקל שלו בקבוצת אי.די.בי, אם כי לא יצילו את אי.די.בי מהסדר.

 

קרטיהיל יוצגה בידי עורכי הדין עינת וידברג ובן ענבר ממשרד שבלת, ביו ונטוס יוצגה בידי בארי לבנפלד ובן סנדלר ממשרד יגאל ארנון.

x