סגור
ועידת התחזיות 2022 ניר צוק מייסד Palo Alto Networks
מייסד פאלו אלטו ניר צוק. המניה עלתה ב-50% מתחילת השנה (צילום: אוראל כהן)

פאלו אלטו עקפה את תחזית הרווח, והרגיעה את המשקיעים. המניה זינקה ב-11% במסחר המאוחר

מניית ענקית הסייבר איבדה 17% מאז שהודיעה שתפרסם את הדוח ביום שישי לאחר הנעילה, אך התוצאות לא אכזבו: ההכנסות זינקו ב-26% ל-2 מיליארד דולר, הרווח הנקי עמד על 1.44 דולרים למניה - גבוה מהתחזית. המניה מזנקת בכ-9% במסחר המאוחר בניו יורק

פאלו אלטו מרגיעה את המשקיעים עם דוח כספי טוב מהצפוי, והמניה מזנקת במסחר המאוחר. בימים האחרונים התעורר שיח סביב מועד פרסום הדוח הלא שגרתי שקבעה פאלו אלטו ליום שישי אחרי סיום המסחר - דבר שלא מקובל בחברות הגדולות ביותר בארה"ב שנכללות במדד S&P 500. עם זאת פאלו אלטו הפיגה את החששות והציגה תוצאות טובות. מאז שפאלו אלטו קבעה את מועד פרסום הדוחות צנחה מנייתה ב-17%, אך היא עדיין עלתה ב-50% מתחילת השנה, ונעלה את המסחר של יום שישי בשווי של 64 מיליארד דולר. המניה זינקה במסחר המאוחר ב-11%.
הכנסות הרבעון הרביעי הפיסקלי של ענקית הסייבר, שהוקמה על ידי ניר צוק הישראלי, זינקו ב-26% ל-2 מיליארד דולר. הרווח הנקי למניה ברבעון שהסתיים בסוף יוני היה 1.44 דולרים, לעומת תחזיות לרווח של 1.28 דולרים למניה. קצב הצמיחה השנתי עמד על 25% בהתאם לתחזיות ולההכנסות ב-12 החודשים האחרונים, והוא משקף האטה מסוימת מול 2022, אך זו הייתה צפויה.
גם בצפי לשנה הפיסקלית החדשה של פאלו אלטו - שלה המתינו המשקיעים לא פחות ואולי אף יותר מאשר לתוצאות הרבעון האחרון - היא סיפקה את הסחורה. ברמה השנתית היא צופה הכנסות של כ-11 מיליארד דולר, מה שישקף האטה נוספת בקצב הצמיחה ל-19%. הרווח למניה לפני הוצאות חשבונאיות על הקצאת אופציות אמור להיות 5.4-5.27 דולרים למניה, שיעור שינוי דומה לזה של ההכנסות. ברבעון הנוכחי צפויה פאלו אלטו לדווח על הכנסות של 1.85-1.8 מיליארד דולר, כלומר ירידה לעומת הרבעון האחרון, הנקודה החלשה ביותר בדיווח של החברה.