סגור
ניר צוק מייסד מנכ"ל פאלו אלטו
ניר צוק מייסד פאלו אלטו - המנהל הטכני הראשי בחברה (CTO) (צילום: מריה יוג'ינה מרקז)

טוב או רע? פאלו אלטו תפרסם את הדוחות במועד מפתיע

חברת הסייבר תפרסם דוח רבעוני ביום שישי לאחר הנעילה - זמן חריג לפרסום דוחות של חברה ששייכת למדד S&P 500; גוגנהיים: "לרוב זה לא חיובי כשפעולות ההנהלה סוטות מהנורמה"

חברת הסייבר פאלו אלטו נטוורקס שייסד הישראלי ניר צוק הודיעה כי תפרסם את הדוחות הרבעוניים ותשוחח עם אנליסטים לאחר סגירת המסחר ביום שישי.
ההודעה הפתיעה רבים בוול סטריט, כיוון שפרסום תוצאות ביום שישי אחרי הנעילה הוא צעד חריג מצד חברה הנסחרת במדד S&P 500.
הפעם האחרונה שזה קרה היה בדצמבר 2020, אז פרסמה נייקי את הדוחות שלה, שהתגלו כחיוביים במיוחד. מלבד האירוע הזה לא היו עוד פעמים מאז תחילת 2018 של פרסום תוצאות במועד הזה, כך לפי הנתונים שאספו בחברת המחקר דאו ג'ונס מרקט דאטה. עם זאת, פאלו אלטו הצטרפה למדד רק ביוני.
האנליסט ג'ושוע טילטון מוולף ריסרץ' אמר לאתר מרקטווטש שהדיווח "הותיר את המשקיעים מוטרדים", במיוחד כיוון שחברה אמורה לחשוף באותו הזמן גם את התחזית לשנה כולו ויעדים לטווח הבינוני.
האנליסט ג'ון דופיצ'י מגוגנהיים הוסיף כי אף שהחברה השיגה ביצועים מרשימים בתקופה מאתגרת מבחינת התנאים המאקרו כלכליים, ההערכה היא שתוצאות הרבעון הרביעי הפיסקלי יצביעו על כך שפאלו אלטו "לא חסינה".
"החששות גברו בשל הבחירה הלא שגרתית של החברה לפרסם את התוצאות ביום שישי, 18 באוגוסט, לאחר הסגירה, ולקיים אחריה שיחת ועידה שתימשך שעתיים", אמר.
"מהניסיון שלי, לרוב זה לא חיובי כשפעולות ההנהלה סוטות מהנורמה, אך בהתחשב במורכבות של המודל העסקי של החברה והחשיפה העמומה לעיתים, קשה להיות בטוח לגמרי במשהו". בכל זאת, דיפוצ'י מעריך כי תוצאות הרבעון הרביעי יתאימו לתחזיות האנליסטים, אך הוא חושש יותר לגבי התחזית של החברה להמשך.
תחזיות האנליסטים הן לרווח של 1.29 דולר למניה והכנסות בגובה 1.96 מיליארד דולר.
לעומת הטון הזהיר של דפוצ'י, האנליסט חמזה פודרוואלה ממורגן סטנלי דווקא מאמין שהתזמון הלא שגרתי טומן בחובו חדשות טובות.
להערכתו, החברה בדרך להשגת שווי שוק של 100 מיליארד דולר, זאת בהשוואה לשווי שוק הנוכחי של 67 מיליארד דולר.
הוא אף מעריך כי החברה תכריז על חוזה פוטנציאלי של 9 ספרות עם משרד ההגנה האמריקאי, שיעלה את ההכנסות אף יותר. "אנחנו חושבים שייתכן שפאלו אלטו נטוורקס תזכה בחוזה הגדול ביותר בהיסטוריה שלה עם משרד ההגנה בשווי מוערך של 200-150 מיליון דולר לחמש השנים הבאות", אמר.