סגור

לראשונה, קרן סל על הביטקוין החלה להיסחר בוול סטריט; המטבע מעל ל-64 אלף דולר

הביטקוין זינק החודש ביותר מ-44%, ומתקרב לשיא שנרשם באפריל, 64.89 אלף דולר. קרן הסל הראשונה בוול סטריט העוקבת אחר החוזים העתידיים של הביטקוין עלתה בבכורה בכ-5%

הביטקוין שוב ברמה הגבוהה שלו זה חצי שנה, ובמרחק נגיעה מהשיא שקבע באפריל - 64.895 אלף דולר. המטבע נסחר כעת סביב רמה של 64.2 אלף דולר.


מתחילת החודש הנוכחי ניתר המטבע ביותר מ-44%. האת'ריום, המטבע הדיגיטלי השני בגודלו לפי שווי שוק, נסחר אף הוא בעליות מחיר, סביב 3,800 דולר.

1 צפייה בגלריה
ביטקוין
ביטקוין
ביטקוין
(בלומברג)

ברקע, היום החלה להיסחר בוול סטריט קרן סל ראשונה העוקבת אחר החוזים העתידיים (ETF) של הביטקוין, לאחר שמנהלת הקרן ProShares קיבלה את האישור מהרשות לניירות ערך בארצות הברית (ה-SEC). הקרן נקראת ProShares Bitcoin Strategy, והיא נסחרת תחת הסימול BITO – בניהול קבוצת ProShares. היא עלתה בבכורה בכ-5%.
"אנו מאמינים שמשקיעים רבים מצפים בקוצר רוח להשקת הקרן, לאחר שנים של מאמצים להגיע לרגע הזה", אמר היום מנכ"ל הקרן מייקל ספיר (Michael L. Sapir). "הקרן תספק חשיפה לביטקוין לקבוצה גדולה של משקיעים שאינם מעוניינים לעבור את המסלול של פתיחת חשבון חדש עם ספק קריפטו, או כאלה שחוששים מגוף שאינו מפוקח על ידי רגולטור", הוסיף המנכ"ל.
הזינוק האחרון בשווי המטבע החל בסוף השבוע האחרון לאחר דיווח בבלומברג כי הרשות לניירות ערך בארצות הברית צפויה לאשר מסחר בקרן סל ראשונה בארצות הברית שתתבסס על חוזים עתידיים של הביטקוין.
כמה מנהלי קרנות, ובהם גלקסי דיגיטל, VanEck Bitcoin Trust ,ProShares ,Invesco ,Valkyrie וגם קרן ARK של גורו ההשקעות קת'רין ווד, הגישו בקשה להשיק ETF על חוזים עתידיים של הביטקוין בארצות הברית. קרנות קריפטו כאלה הושקו השנה בקנדה ובאירופה.