סגור

אילומיג'ין של רן פוליאקין חתמה על הסכם בשווי 700 מיליון דולר באפריקה

החברה תספק 20 אלף מכשירי הדמיה גניקולוגית שמאפשרים לאתר ולאבחן בעיות רפואיות שמעידות על סרטן צוואר הרחם. פוליאקין מקדם את הנפקת אילומיג'ין לפי שווי של 500 מיליון דולר

חברת אילומיג'ין (Illumigyn) של היזם הישראלי רן פוליאקין, חתמה על חוזה לשיתוף פעולה באפריקה, במטרה לספק 20 אלף מכשירי ההדמיה הגניקולוגית שפיתחה. הפוטנציאל הכספי של ההסכם עשוי להגיע ל־700 מיליון דולר. לאחרונה דיווחה החברה כי פוליאקין מקדם הנפקה שלה לפי שווי של חצי מיליארד דולר בנאסד"ק.
מדובר ביזם עם ניסיון עשיר, שהנפיק באוגוסט אשתקד את ננוקס אימג'ינג, שנסחרת לפי שווי של 970 מיליון דולר. הסכם שיתוף הפעולה נחתם מול חברת פרמארה אנטרפרייזס (Peramare Enterprises), כאשר בנק אפריקן אקספורט־אימפורט, יעניק גיבוי להסכם באמצעות מכתב אשראי בסך 70 מיליון דולר. המכתב נתחם בזמן של השנתיים הראשונות לעסקה.
מערכות ההדמיה של אילומיג'ין מאפשרת לרופאים לצפות בממצאי הבדיקה הגניקולוגית ולהתייעץ בזמן אמת עם קולגות מרחבי העולם, ללא צורך לבצע בדיקה פולשנית נוספת. המערכת משתמשת ביכולות בינה מלאכותית (AI) כדי לאתר ולאבחן בעיות רפואיות שמעידות על סרטן צוואר הרחם. המערכת מאפשרת לקיים בדיקות סקר לנשים, וניתנת להפעלה על ידי גם על ידי רופאי ילדים, מיילדות, אחיות ועוזרות רופא. המערכת קיבלה את אישור ה־FDA ומיועדת לסייע במאבק בסרטן צוואר הרחם.
לפי ארגון הבריאות העולמי, 19 מהמדינות עם שיעורי השכיחות הגבוהים ביותר בעולם של סרטן צוואר הרחם הן באפריקה. סרטן צוואר הרחם הוא גם הסרטן השני בשכיחותו ובקטלניות שלו בקרב נשים באפריקה שמדרום לסהרה.
1 צפייה בגלריה
רן פוליאקין חברת ננוקס הייטק
רן פוליאקין חברת ננוקס הייטק
רן פוליאקין, מייסד אילומיג'ין
(צילום: LUZ Corporate Photography)
"גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם הוא ההבדל בין חיים למוות", אמר פרופ' בנדיקט אוקי אורמה, נשיא ויו"ר מועצת המנהלים של Afreximbank. "כרגע סרטן צוואר הרחם מהווה איום אמיתי על נשים אפריקאיות, ואנחנו מאמינים שעם הטכנולוגיה של אילומיג'ין נוכל לשפר את הגישה לשירותי בריאות שיובילו להצלת חיים של נשים רבות".
"לשותפות זו יש מטרה אחת מאוד קריטית: להבטיח גילוי מוקדם של סרטן צוואר הרחם בנשים באפריקה", אמר פוליאקין. לדבריו, "הקמנו את אילומיג'ין כדי לייצר דמוקרטיזציה של שירותי הבריאות לנשים ולהביא טיפול גינקולוגי מתקדם לנשים ברחבי העולם, ואנחנו גאים להניע שינוי ברחבי אפריקה".
"אנחנו בפרמארה ברי המזל והכבוד להיות חלק מהפרויקט של illumigyn, שעתיד להשפיע על חיים רבים של נערות ונשים ברחבי אפריקה, וגאים להביא לפחות 20,000 ממערכות ה־ Gynescope לאפריקה", אמר יוג'ין אבלס, מנהל Peramare Enterprises. "סרטן צוואר הרחם הוא בין הרוצחים המשמעותיים ביותר של הנשים שלנו," אמרה אולורנטי דוהרטי, מנהלת פיתוח הייצוא של Afreximbank. "הפתרון של Illumigyn מביא להקלה גדולה ויתרונות בריאותיים וסוציו־אקונומיים רבים לנשים".