סגור

אזהרת רווח לעדיקה: צופה הפסד גם ברבעון השני של השנה

עדיקה מעריכה כי תפסיד ברבעון השני בין 14 ל-15.5 מיליון שקל. הבוקר נחשף בכלכליסט כי בעלי מניות בעדיקה מתנגדים להצעת המיזוג של חברת האם גולף וטוענים שהיא תביא למחיקת שווי של 80%

עדיקה מעריכה כי תפסיד ברבעון השני של השנה בין 14 ל-15.5 מיליון שקל, כך עולה מאזהרת רווח שפרסמה החברה הבוקר. על פי הדיווח, כתוצאה מצעדי התייעלות של החברה, ההפסד התפעולי הרבעוני יירד מסך של 11.4 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2022 ל-10 מיליון שקל ברבעון השני.
פרסום ההפסד הצפוי מגיע כאשר ברקע מתנהל מו"מ בין בעלי המניות מהציבור בעדיקה לבין חברת האם של עדיקה, גולף, בעניין הצעת המיזוג שהגישה גולף לעדיקה.
הבוקר נחשף בכלכליסט כי בית ההשקעות אלטרנטיב המחזיק במניות בגולף ובעדיקה טוען שהצעת המיזוג תביא ל"מחיקת שווי של כ־80% למשקיעים" ולכן הוא שלח מכתב התנגדות למהלך. לפי הערכות, אלטרנטיב מתואם עם משקיעים נוספים בעדיקה. בגולף הגיבו ואמרו כי עמדת אלטרנטיב "זו התעלמות ממצבה של עדיקה"
מהדיווח הבוקר עולה כי המכירות ברבעון השני עמדו על כ-30.1 מיליון שקל לעומת 32 מיליון שקל ברבעון הראשון של השנה וכי תזרים השלילי מפעילות שוטפת ברבעון השני צפוי להסתכם ב-5 עד 6.5 מיליון שקל. זאת לעומת תזרים שלילי מפעילות שוטפת של 10.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של שנת 2022. עוד מדווחת החברה כי יתרת המזומנים ושווי המזומנים של החברה ליום 30 ביוני, 2022 מוערכת ב-7.5 מיליוני שקל.