סגור

סופית: ביהמ"ש דחה בקשת דמרי ושקד, השליטה ביינות ביתן תימכר לאלקטרה צריכה

דמרי וקרן שקד הגישו בקשה לצו מניעה נגד העסקה במטרה לאכוף על בעל השליטה נחום ביתן את ההסכם שחתמו איתו; ביהמ"ש סבר כי עלול להיגרם נזק לחברה תחת שותפות כפויה והפנתה את הצדדים להסכמות, אך ביתן לא מעוניין בכך

שופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב תמר אברהמי דחתה היום (ו') את הבקשה לצו מניעה שהגישו קרן שקד והקבלן יגאל דמרי נגד מכירת השליטה ברשת יינות ביתן לאלקטרה מוצרי צריכה.

שקד ודמרי ביקשו לאכוף את ההסכם שעליו חתמו עם בעל השליטה נחום ביתן, הבעלים של הרשת, להלוואה של 150 מיליון שקל עבור קבלה של 30% ממניות החברה הקמעונאית והלוואה נוספת של 100 מיליון שקל. ביתן נסוג מהעסקה לאחר שדימרי ביקש להעלות את התמורה ל-33% מהמניות, והוביל לעסקה מהירה עם אלקטרה צריכה, לרכישת השליטה ברשת ב-250 מיליון שקל.

1 צפייה בגלריה
סניף יינות ביתן שהיה מגה ב קניון איילון ב ר”ג
סניף יינות ביתן שהיה מגה ב קניון איילון ב ר”ג
סניף יינות ביתן
(צילום: צביקה טישלר)

השופטת נימקה שמדובר בשותפות שהיא מתבקשת לאכוף בין שני צדדים שנמצאים בסכסוך וכי מדובר בפתח לנזקים לחברה תחת שותפות כזו אם אכן תיכפה על ביתן.
השופטת קבעה כי אם אכן הסכסוך בין הצדדים הינו מחלוקת כספית גרידא הם יכולים להיפגש ולנסות להגיע להסכמות. ביתן ככל הידוע לא מעוניין בכך ונראה כי מדובר בסוף הסאגה והשליטה ברשת תימכר לאלקטרה מוצרי צריכה בשליטת מייק ודני זלקינד.