סגור

אופטימיות ירוקה: אינטרקיור צופה שההכנסות ברבעון הראשון יזנקו פי 8

חברת הקנאביס הרפואי פירסמה דוח מקדמי לרבעון, שבו היא מעריכה שההכנסות יסתכמו ב-33 מיליון שקל, הודות לשיתופי פעולה ואסטרטגיית צמיחה מהירה; מניית אינטרקיור מזנקת במחזור גבוה

חברת הקנאביס הרפואי אינטרקיור פירסמה הבוקר (ב') דוח מקדמי לתוצאות הרבעון הראשון של 2021, עם צפי לתוצאות חיוביות. מניית אינטרקיור מזנקת ביותר מ-13% בבורסה התל אביבית, ומרכזת מחזור גבוה מהממוצע שלה. את דוחות הרבעון הראשון צפויה אינטרקיור לפרסם בסוף מאי.
אינטרקיור הודיעה כי היא מעריכה שההכנסות שלה ברבעון הראשון יסתכמו ב-33 מיליון שקל – זינוק של פי 8 ביחס לרבעון המקביל ב-2020, ועלייה של 22% ביחס לרבעון הקודם - הרבעון הרביעי של 2020.
1 צפייה בגלריה
צמח הקנאביס
צמח הקנאביס
גידול קנאביס
(קרדיט: Depositphotos)

החברה ציינה שהצמיחה בהכנסות נבעה בין היתר מיישום אסטרטגיית הצמיחה המהירה שלה, שיתופי פעולה וביסוס מעמד חברת קנדוק שבשליטתה בשוק הקנאביס העולמי. לאחרונה השלימה החברה גיוס של 180 מיליון שקל באמצעות מיזוג עם ספאק בקנדה, כך שמניות החברה נסחרות גם בתל אביב וגם בבורסה של טורונטו.
ההכנסות ברבעון הראשון עלו גם הודות להרחבת רשת בתי המרקחת גבעול המתמחה במכירת קנאביס רפואי. החברה צופה כי מגמה זו תימשך ברבעון השני ולאורך שנת 2021.
לפני שבוע פירסמה פירמת קנאקורד ג'ניואיטי עבודת מחקר על החברה, עם המלצה במחיר יעד של 13 דולר למניה - מחיר גבוה ב-80% ממחיר המניה ביום הפרסום.
האנליסטים ציינו כי מדובר בהמלצת קנייה ספקולטיבית וכי הם צופים ששוק הקנאביס הרפואי הישראלי עשוי להגיע ל-2 מיליארד דולר בשיא עד 2022.
האנליסטים צופים לחברה הכנסות של 71 מיליון דולר ב-2021 ו-114 מיליון דולר בסיכום 2022. החברה צפויה לרשום השנה רווח של 15.9 מיליון דולר, לאחר שדיווחה על הפסד של 11.7 מיליון דולר אשתקד. ב-2022 חוזים האנליסטים רווח של 27.4 מיליון דולר לאינטרקיור.