סגור

רונאלדו הסתיר את הקוקה-קולה - ומחק 4 מיליארד דולר משווי החברה

כוכב הכדורגל הפורטוגלי הזיז במסיבת עיתונאים את 2 בקבוקי הקולה שהונחו על השולחן - החברה היא אחת מנותנות החסות המובילות של טורניר היורו; רונאלדו הבהיר לצופים את העדפותיו כשהניף בידיו בקבוק מים

פעולה קטנה של כוכב הכדורגל כריסטיאנו רונאלדו במסיבת עיתונאים של יורו 2020 מחקה 4 מיליארד דולר משוויה של קוקה קולה שלשום.


רונאלדו, שישב לצד מאמן נבחרת פורטוגל פרננדו סנטוס לקראת משחק קבוצתו נגד הונגריה, הזיז הצידה בעצבנות קלה שני בקבוקי קולה שהונחו לפניו. מייד לאחר מכן הרים בקבוק מים ונראה כמעודד לשתות אותם במקום את הגזוז, ואמר "Agua!", או 'מים' בפורטוגלית.
לא מדובר בסתם פגיעה תדמיתית בחברה כלשהי – קוקה קולה היא אחת מנותנות החסות הראשיות של משחקי היורו, וכך גם של אירועי ספורט ענק נוספים.
מחיר מניית קוקה קולה במועד פתיחת המשחקים, יום שני האחרון, עמד על 56.17 למניה – והוא ירד ב-1.6% ל-55.22 דולר עד לסופה של מסיבת העיתונאים. הנסיגה הובילה כמובן לירידה בשווי השוק של החברה, מ-242 ל-238 מיליארד דולר. אתמול טיפסה מעט המניה מחדש, ל-55.41 דולר.


מחיר המניה של חברת Coca Cola Bottling ירד ביום שני ב-4% ובסך הכול ב-8% בשבוע החולף. קוקה קולה היא אחת הספונסריות המרכזיות של יורו 2020.
החברה הוציאה הודעה בעקבות התקרית, שבה נאמר: "כל אחד זכאי להעדפות משקה משלו, ולכל אחד טעם וצרכים שונים". דובר יורו 2020 הוסיף: "אנו מציעים לשחקנים מים, לצד קוקה קולה וקוקה קולה זירו, בעת הגעתם למסיבות העיתונאים."
רונלדו התבטא בעבר בנושא הימנעותו מקוקה קולה ומשקאות לא בריאים אחרים. הוא מקיים אורח חיים ספורטיבי, וביום רגיל אוכל שש ארוחות. ב-2020 הוא אמר שהוא מתעצבן כשבנו, כריסטיאנו ג'וניור, שותה משקאות מוגזים.
1 צפייה בגלריה
רונלדו קוקה קולה יורו 2020
רונלדו קוקה קולה יורו 2020
(צילום מסך: UEFA Euro 2020)