סגור

אפליקציית שיתוף הנסיעות דידי: השווי הצפוי בגיוס - 60 מיליארד דולר

החברה הסינית מתכננת לגייס 4 מיליארד דולר בבורסת ניו יורק, באצמעות הנפקת 288 מיליון תעודות פיקדון אמריקאיות (ADS), השוות ל-72 מיליון מניות כלליות מדרגה A


ענקית שיתוף הנסיעות הסינית דידי מתכננת להנפיק 288 מיליון תעודות פיקדון אמריקאיות (ADS), השוות ל-72 מיליון מניות כלליות מדרגה A, בבורסת ניו יורק תחת הסמל DIDI, כך על פי מסמכים שהוגשו לרשות ניירות ערך האמריקאית.


המסמכים חשפו שדידי צופה מחיר מניה של 13-14 דולר, שנותן לחברה הערכת שווי של יותר מ-60 מיליארד דולר. החברה עשויה לגייס עד ארבעה מיליארד דולר, בהנפקה שיכולה להיות אחת הגדולות ביותר השנה.

1 צפייה בגלריה
דידי צ'ושינג Didi Chuxing אפליקציית נסיעות
דידי צ'ושינג Didi Chuxing אפליקציית נסיעות
דידי צ'ושינג Didi Chuxing אפליקציית נסיעות
(צילום: Donga Science)

דידי, שנוסדה ב-2012, מדורגת בין חמש חברות הסטארט-אפ הפרטיות הגדולות ביותר בעולם. עם המשקיעות בה נמנות סופטבנק, אובר וטנסנט.
בשבוע שעבר אמרו מקורות לרויטרס שרגולטור השווקים הסיני בודק האם דידי השתמשה בשיטות עסקיות שדחקו הצידה מתחרות קטנות יותר, באופן לא הוגן. החקירה הזאת מתווספת ללחץ המופעל על מי שמכונות "חברות הפלטפורמה" של סין, שכוללות את קבוצת עליבאבא וטנסנט.
בתשקיף שהגישה לרשות ני"ע מוקדם יותר החודש, דיווחה דידי על הכנסות של 21.6 מיליארד דולר ב-2020. הרווח של החברה היה 837 מיליון דולר לפני תשלומים לבעלי מניות ברבעון האחרון, והרווח הנקי - 95 מיליון דולר. החתמים להנפקה הם בנקי מורגן סטנלי וג'יי פי מורגן.