סגור

רשות ניירות ערך סגרה את תיק החקירה נגד וסטאר, בעלת השליטה באפולו פאוור

חברת הפאנלים הסולאריים, שלא נחשדה בפרשה, הודיעה לבורסה על סגירת החקירה נגד החברה האם; עוד עדכנה אפולו פאוור על הסכם להתקנת יריעות סולאריות על גג הוולדרום בת"א, תמורת 600 אלף שקל

שנה לאחר שרשות ני"ע פשטה על משרדי אפולו פאוור, במהלך חקירה כנגד בעלת השליטה בחברה, וסטאר (54%) בחשד לשימוש במידע פנים, סגרה הרשות את החקירה.
אפולו פאוור, חברה האנרגיה המתחדשת המייצרת פאנלים סולאריים גמישים, הודיעה בדיווח לבורסה על סגירת החקירה. החברה האם, וסטאר החזקות, מוחזקת בחלקים שווים על ידי האחים ישי ויוסף מור.
גם בעת הפשיטה על משרדיה של במרץ 2023, הבהירה אפולו פאוור כי החברה עצמה ונושאי התפקידים בה אינם חשודים.
עוד עדכנה היום אפולו פאוור על קבלת הזמנה להתקנת הפאנלים הסולאריים של החברה על גבי הוולודרום בתל אביב, האיצטדיון הלאומי על שם סילבן אדמס המשמש כמתקן לתחרויות ואימונים באופני מסלול, ובתקן אולימפי.
אפולו פאוור מייצרת יריעות סולאריות קלות גמישות, הניתנות להתקנה במקומות שבהם פאנל סולארי רגיל לא מתאים להתקנה. אחד השימושים העיקריים של פאנלים מסוג זה היא על גגות של רכבים חשמליים.
שימוש נוסף של היריעות של החברה הוא במקומות עם גגות שאינם מאפשרים התקנה של פאנלים סולאריים "רגילים". כזה הוא הוולדרום בתל אביב, בעל הגג המעוקל המוגבל ביכולת נשיאת משקל של פאנלים סולאריים רגילים.
מסיבה זו בחרו במתקן ביריעות הסולאריות של אפולו פאוור. על פי ההסכם שנחתם היום, התמורה שתקבל אפולו תעמוד על כ-600 אלף שקל, בהתאם להתקדמות אבני דרך, ותקופת הביצוע צפויה להסתיים ברבעון השני של 2024.
מאז מרץ של השנה שעברה ירדה מניית אפולו פאוור בכמעט 70% והיא נסחרת כיום בשווי של 321 מיליון שקל בבורסה בתל אביב.