סגור

פרסום ראשון
מסלול עוקף פנגו: עיריית חיפה תשיק אפליקציית חניה

בשיא המאבק על תשלום חניה ברחבי הערים שצפוי להכניס לעיריות לא מעט כסף, בעיריית חיפה הוציאו מסמכים לספקים לפיהם העירייה "מבקשת לקבל הצעות להפעלת שירות תשלום אגרת חניה", בנוסף לשירותי התשלום הקיימים כגון אפליקציות ומדחנים

ממש בעיצומו של המאבק על החניה ברחבי הערים בארץ שצפוי לייצר להן לא מעט הכנסות, בעיריית חיפה נערכים להתחרות באפליקציות החניה השונות כדוגמת פנגו וסלופארק, באמצעות אפליקציית חניה חיפאית ייעודית. כך עולה ממסמכים של עיריית חיפה שהופצו בקרב ספקים.
לפי לשון המסמכים של עיריית חיפה, העירייה "מבקשת לקבל הצעות להפעלת שירות תשלום אגרת חניה בעיר חיפה באמצעי מחשוב, טלפוניה, טלפונים סלולאריים ואפליקציה ייעודית".
כך, עיריית חיפה מעוניינת לנהל בעצמה את תחום הגבייה בכל הקשור בחניה ברחבי העיר.

2 צפייה בגלריה
עינת קליש רותם מפרץ חיפה
עינת קליש רותם מפרץ חיפה
עינת קליש רותם מפרץ חיפה
(צילום: זהר שחר, אלעד גרשגורן)

לפי לשון מסמכי העירייה, אמצעי התשלום החדש של עיריית חיפה עבור חניה יכנס "בנוסף לאמצעי התשלום העומדים כיום לראשות העיריה כדוגמת איזיפארק או אמצעי תשלום אחרים כגון מדחנים". לפי המסמכים, יבחרו במכרז שני זוכים שכל נהג שירצה לחנות בחיפה יוכל לבחור אחד מביניהם.
עוד עולה מן המסמכים של עיריית חיפה כי "העירייה תהא רשאית לשנות את מדיניות החניה לרבות קבוצות החניה, אזורי החניה, שעות האכיפה והתעריפים והספק יידרש להתאים את השירותים לשינויים עליהם יוחלט מעת לעת, ככל שתחליט העירייה". עוד מודגש כי העירייה תנהיג תעריף חניה מוזל לתושבים.

2 צפייה בגלריה
חניה ב תל אביב אדום לבן דו"ח חניה
חניה ב תל אביב אדום לבן דו"ח חניה
חניה באדום לבן
(צילום: דוד הכהן)

כפי שפורסם ב"כלכליסט", השבוע נקבע בוועדת הכלכלה כי חניה חינמית לתושביה של עיר מסוימת לא תותר עוד ברחבי העיר - אלא רק באזורים אשר סמוכים לביתם.