סגור

שיא שלילי: מפעל פולקסווגן הראשי חזר לנתוני ייצור של שנות החמישים

המפעל הראשי בוולפסבורג שבגרמניה הצליח לייצר רק 300 אלף מכוניות, זאת בשל מחסור בחלפים. השבוע הודיעה גם סקודה על השבתה חלקית של פסי ייצור במפעלי החברה למשך כשבועיים ואילו יצרניות נוספות כגון סטלאנטיס הודיעו גם הן על השבתות של פסי ייצור

שיא שלילי: מפעל פולקסווגן הראשי בוולפסבורג גרמניה הצליח לייצר רק 300 אלף מכוניות, זאת בשל מחסור בחלפים. הפעם האחרונה בה המפעל הצליח לייצר כמות כזו, לפי נתוני פולקסווגן, היתה בשנת 1958. כך מדווחים אמצעי תקשורת בגרמניה.
המפעל בוולפסבורג הוקם על ידי המפלגה הנאצית, אבל דווקא חיילים בריטים היו אחראים להקמתה של פולקסווגן שאנו מכירים היום במסגרת מאמצים לשקם את האוכלוסיה האזרחית בגרמניה באמצעות יצירת פרויקטים לעידוד תעסוקה. המכונית הראשונה שירדה מפס היצור בוולפסבורג היתה המכונית היחידה שבפולקסווגן ידעו לייצר - החיפושית.
1 צפייה בגלריה
מפעל פולקסווגן ב וולפסבורג גרמניה
מפעל פולקסווגן ב וולפסבורג גרמניה
מפעל פולקסווגן בוולפסבורג גרמניה
(EPA)
כיום המפעל הראשי בוולפסבורג מייצר פולקסווגן גולף, פולקסווגן טוראן וסיאט טראקו. ולמרות שפע הדגמים המפעל הגיע להספק שהיה נהוג בשנות החמישים (בשנים שלפני הקורונה עמד ההספק השנתי על כ-800 אלף יחידות ואילו בשנת 2020 היה מדובר בכ-500 אלף יחידות).
מפעל פולקסווגן וולפסבורג אינו היחיד בקבוצת פולקסווגן שסובל מחוסר חלפים. השבוע הודיעה סקודה על השבתה חלקית של פסי ייצור במפעלי החברה למשך כשבועיים ואילו יצרניות נוספות כגון סטלאנטיס הודיעו גם הן בעת האחרונה על השבתות של פסי ייצור.