סגור
תערוכת הרכב ז'נווה שוויץ
תערוכת הרכב בג'נבה. אין ביקוש (צילום: ABRICE COFFRINI | AFP)

סוף עידן בעולם הרכב: התערוכה המיתולוגית של ג'נבה עוברת לקטאר

מארגני התערוכה, שנערכת מאז 1905, הודיעו כי היא לא תתקיים יותר בשוויץ - "עקב תחרות ואתגרים מצד התעשייה" - והזמינו את חובבי הרכב לתערוכה שתיערך בדוחא ב-2025

תערוכת הרכב של ג'נבה, שעד לפני כמה שנים נחשבה לאחד מעמודי התווך של תעשיית הרכב העולמית, לא תתקיים עוד בעיר השוויצרית, כך הודיעו מארגני התערוכה שלשום (ו').
"לאחר דיונים מרובים בנושא הגענו להחלטה הקשה לא לחדש את תערוכת ג'נבה עקב תחרות ואתגרים מצד התעשייה", נכתב בהודעה. לפי המארגנים, תערוכת רכב חלופית תתקיים בדוחא בירת קטאר בנובמבר 2025.
תערוכת הרכב של ג'נבה היא אחד המוסדות הוותיקים של ענף הרכב העולמי. התערוכה מתקיימת מאז 1905 ונחשבת לאחד מעמודי התווך של תעשיית הרכב העולמית. רשימת הבכורות של דגמים חדשים שהוצגו בתערוכה כוללת את פורשה 356 (1949),פרארי 250 GT (1956), וולוו P 1800 (1961), למבורגיני מיורה (1966), סיטרואן SM (1970) ואפילו דייהטסו שרייד (1993).
למרות ההיסטוריה המרשימה, במקרה של תערוכת ג'נבה ושל רוב תערוכות הרכב האירופיות, הכתובת היתה על הקיר: תערוכות רכב פיזיות הדורשות הגעה של מבקרים כבר אינן מעניינות את הלקוחות כבעבר, בטח שלא בעידן האינטרנטי. ליצרני הרכב יש כיום פחות עניין בהצגת מכוניות חדשות לציבור באמצעות דוכנים פיזיים. גם המוצר עצמו, כלומר המכוניות, הפך במקרים רבים למוצר שהאוריינטציה שלו היא יותר טכנולוגית, מה שפחות מדבר אל חובבי רכב שהם הקהל המסורתי של תערוכות כאלה.