סגור
מבחן רכב יונדאי אלנטרה הייבריד
יונדאי אלנטרה הייבריד (צילום: דור מנואל)

אחרי טויוטה - גם יונדאי ומיצובישי מתייקרות בחלק מהדגמים

על פי מחירון היבואנית, יונדאי אלנטרה בגרסת "פרמיום" הבסיסית שעלתה 160 אלף שקל תעלה כעת 167 אלף שקל. יונדאי ווניו שמחירה בגרסת הבסיס "אינספייר" היה 116 אלף שקל עולה כעת 122 אלף שקל. במיצובישי התייקר הספייס סטאר מ- 84 אלף שקל ל– 87 אלף שקל

אחרי עליות המחירים של טויוטה שהתרחשו לפני כשבועיים, גם כלמוביל יבואנית יונדאי ומיצובישי מייקרת חלק מדגמי היצרניות. ממחירון יונדאי החדש שפורסם היום עולה כי מחירה של יונדאי אלנטרה בגרסת "פרמיום" הבסיסית שהיה 160 אלף שקל עומד כעת על 167 אלף שקל. יונדאי ווניו שמחירה בגרסת הבסיס "אינספייר" היה 116 אלף שקל עולה כעת 122 אלף שקל.
עליית מחירי יונדאי תקפה רק לגבי חלק מן הדגמים, כשלדוגמה דגמי יונדאי איוניק השונים (איוניק 5 ואיוניק 6) לא התייקרו. עם זאת: במקרה של דגמים אלה, בעוד כחודש וחצי יעלה מס הקנייה עליהם מ- 20% ל- 35% מה שייקר את מחירם באופן משמעותי.
במיצובישי התייקר הספייס סטאר ברמת גימור INSTYLE מ- 84 אלף שקל ל– 87 אלף שקל. מיצובישי ASX ברמת גימור UNSTYLE שעלה עד אתמול 146 אלף שקל עולה כעת 148 אלף שקל.
מכלמוביל נמסר: "עקב עלייה חדה בעלויות הייצור והשינוע החד בשערי המטבעות בשנה האחרונה בשיעור של כ-10% כלמוביל מעדכנת מחירים של חלק מהדגמים בשיעור מינימלי של כ- 1.7% במיצובישי וכ- 3% ביונדאי". יצוין כי שיעור ההתייקרות ביחס לתנודות המטבעות אכן משקף ספיגה של חלק מן העלויות על ידי היבואניות, אך בכל מקרה בענף הרכב כבר נשמעות טענות לפיהן בתחילת השנה ירשמו עליות מחיר נוספות עם הגעת "מודל 2024". לפי אותן הערכות, במהלך הימים הקרובים ייקרו יבואנים נוספים את מרכולתם.