סגור

בעיטה מחשמלת: דיוויד בקהאם רוכש 10% מיצרנית רכב חשמלי

כדורגלן העבר ואיש העסקים בהווה רכש נתח מיצרנית הרכב הבריטית לונאז המתמחה בהסבה חשמלית לרכבי יוקרה ואספנות. זאת כדי להבטיח שהמכוניות הוותיקות יהיו יותר חסכוניות ויוכלו להיכנס למרכזי הערים באירופה בלי לחשוש מאגרות גודש וזיהום אוויר

דיוויד בקהאם, כדורגלן העבר ואיש העסקים בהווה, רוכש 10% מיצרנית הרכב הבריטית לונאז (Lunaz) המתמחה בהסבת מכוניות יוקרה ותיקות להנעה חשמלית. בקהאם ביצע את הרכישה, בסכום שלא פורט, באמצעות קרן ההשקעות של משפחתו – db ventures.

1 צפייה בגלריה
אסטון מרטין V8 Volante דיוויד בקהאם למכירה 1
אסטון מרטין V8 Volante דיוויד בקהאם למכירה 1
דיוויד בקהאם באסטון מרטין שלו. הועמדה למכירה לאחרונה
(צילום: Aston Martin Works)

בניגוד למדינת ישראל, אשר מעדיפה שמכוניות האספנות אשר נכנסות לשטחה יהיו מזהמות ומבוססות על מכלולים ישנים בני עשרות שנים, באירופה קיימת כיום נטייה של בעלי מכוניות אספנות להסב אותן לשימוש במכלולי הנעה חשמליים. זאת כדי להבטיח שמכוניות אלה לא רק יהיו יותר חסכוניות ומודרניות, אלא גם יוכלו להיכנס למרכזי הערים הסואנות באירופה בלי לחשוש מפני הטלת אגרות גודש וזיהום אוויר.
לונאז נוסדה בשנת 2018 ומתמחה ספציפית בהסבה של מכוניות יוקרה משנות השישים והשבעים להנעה חשמלית. רוב המכוניות שלונאז מייצרת מחדש בתצורה חשמלית, הן של יצרני היוקרה הבריטים אשר שלטו בשוק זה בשנות השישים והשבעים, לדוגמה יגואר ואסטון מרטין. בנוסף מסבה החברה גם רכבים מתוצרת רולס רויס וריינג' רובר להנעה חשמלית.