סגור

ממחסור בשבבים ועד זיהום - הצרות של יצרני רכבי השטח הקשוחים

ג'יפ תפסיק לשווק באירופה את הרנגלר בגרסתו הקצרה, בשל אי עמידה בתקנות איכות הסביבה. לנד רובר הודיעה כי היא מפסיקה לייצר את הדיפנדר "עד להודעה חדשה", בשל מחסור בשבבים

ג'יפ תצטרך לצמצם את היצע רכבי השטח ה"קשוחים" שלה באירופה ונערכת לקראת הפסקת שיווקו של הרנגלר בגרסה הקצרה - כך מפרסמים אמצעי תקשורת באירופה.


הסיבה העיקרית להפסקת שיווקו של הרנגלר באירופה היא חוסר יכולת של הדגם לעמוד בתקנות איכות סביבה ההולכות ומחמירות אשר דורשות כיום מיצרני הרכב לעמוד על ממוצע פליטות מזהמים של 95 גרם של פחמן דו חמצני לקילומטר - יעד שג'יפ אינה מסוגלת לעמוד בו אם תמשיך לשווק באירופה את הרנגלר בגרסה המזהמת.
הסיבה להחלטה להפסיק בשנה הבאה דווקא את שיווק הרנגלר הקצר, היא העובדה שבגרסה זו לא ניתן להתקין מערכת פלאג אין הייבריד, אשר חיונית לג'יפ כדי להמשיך ולעמוד בדרישות איכות הסביבה. ג'יפ כן תמשיך לשווק את הרנגלר באירופה, אך ככל הנראה רק בגרסת הפלאג אין הייבריד, שמוצעת בדגמים הארוכים.

2 צפייה בגלריה
ג'יפ רנגלר קצר
ג'יפ רנגלר קצר
ג'יפ רנגלר קצר
(צילום: יצרן)

יבואנית ג'יפ לישראל כבר עברה ליבוא של רנגלר לפי כללי התקינה האמריקאית. כיום חלק ניכר מדגמי ג'יפ שמגיעים לישראל מגיעים ארצה באמצעות ערוצי היבוא המקביל, בין היתר מכיוון שביבוא המקביל מוצעים מלכתחילה דגמי ג'יפ במפרטים הכוללים מנועים בעלי נפח גדול יותר, גלגלים יותר גדולים והיצע נרחב של אביזרים. מעבר לתקינה אמריקאית יאפשר ליבואנית ג'יפ הוותיקה להתחרות ביבוא המקביל ישירות.
בינתיים, היריבה הוותיקה של ג'יפ, לנד רובר הבריטית, מודיעה כי היא נאלצת להפסיק השבוע את ייצורו של הדיפנדר, רכב השטח של היצרנית, עקב מחסור בשבבים. הפסקת הייצור של לנד רובר תקפה "עד להודעה חדשה".

2 צפייה בגלריה
מבחן רכב לנד רובר דיפנדר
מבחן רכב לנד רובר דיפנדר
לנד רובר דיפנדר
(צילום: טל אזולאי)