סגור

המינוי שמאותת: מכללת תל חי נערכת להפוך לאוניברסיטה

המכללה מינתה את פרופ' אליעזר שלו לנשיא החדש - במקומו של יוסי מקורי; שלו, רופא נשים, היה ממייסדי האוניברסיטה שהקים הטכניון בסין

פרופ' אליעזר שלו נבחר היום לנשיא החדש של מכללת תל חי על ידי חבר הנאמנים שלה.


שלו מחליף את פרופ' יוסי מקורי, אשר כיהן בתפקיד במשך שש השנים האחרונות ומונה לפני כחודשיים ליו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה (ות"ת).
שרת החינוך יפעת שאשא ביטון החליטה להקים אוניברסיטה בגליל, וועדה שמינתה המל"ג בוחנת את הדרך המתאימה לעשות זאת. סביר להניח שבכל דרך שתבחר הוועדה, מכללת תל חי תהיה חלק מהמוסד החדש. יש להניח שהעובדה כי שלו היה ממייסדי האוניברסיטה שהקים הטכניון בסין היתה גורם מרכזי לבחירה בו.
2 צפייה בגלריה
מכללת תל חי זירת הנדלן
מכללת תל חי זירת הנדלן
מכללת תל חי
(צילום: המכללה האקדמית תל-חי)
2 צפייה בגלריה
פרופ' אליעזר שלו
פרופ' אליעזר שלו
פרופ' אליעזר שלו
(צילום: המכללה האקדמית תל חי)
שלו אמר: "אני רואה בבחירתי לנשיא המכללה האקדמית תל חי זכות, אתגר והזדמנות לתרום לא רק לפיתוחה של תל חי, כי אם לפיתוחו של הגליל המזרחי והצפון בכללותו". לדבריו, "בתל חי קיימת תשתית איתנה להקמת אוניברסיטת הגליל, שתהיה מנוף חשוב לפיתוח האזור בהיבטים רבים: כלכליים, חינוכיים ואפילו בריאותיים".
שלו, יליד 1948 הוא פרופ' אמריטוס מהטכניון. בשנים 2016-2011 כיהן כדיקן הפקולטה לרפואה בטכניון, ובארבע שנים וחצי האחרונות היה סגן נשיא האוניברסיטה שהוקמה על ידי הטכניון בגוואנדונג, סין. שלו הוא רופא נשים, המכהן כיו"ר המועצה הלאומית לרפואת נשים, יילודים וגנטיקה במשרד הבריאות. הוא רופא חוקר, והיה מחלוצי בדיקות דימות מסוג אולטרסאונד במיילדות בישראל.
במכתב ההמלצה שניסחה הוועדה לאיתור נשיא מטעם המכללה נכתב: "פרופ' שלו הוא יזם וכריזמטי, בעל ניסיון בהקמת ופיתוח מוסדות אוניברסיטאיים, ביצע תפקידי ניהול בכירים באקדמיה, בעל מוניטין מחקרי רב וקשרים בינלאומיים נרחבים".
בשנת 2017 זכה פרופ' שלו באות מפעל חיים של משרד הבריאות. בנימוקים לפרס נכתב: "פעילותו בתחום רפואת הנשים, המיילדות והפריון קידמה רבות את הטיפול המקצועי בארץ בכלל ובפריפריה בפרט. תרומה נוספת היא קידום הפקולטה לרפואה בטכניון כמובילה בתחומה וקידום המועצה הלאומית לרפואת נשים, יילודים וגנטיקה, שבראשה הוא עומד".