סגור
יואב הר אבן מנכ"ל רפאל
יואב הר אבן, מנכ"ל רפאל (צילום: עמית שעל)

אחרי שמונה שנים: מנכ"ל רפאל הודיע על פרישה מתפקידו

האלוף (במיל') יואב הר אבן נחשב דמות דומיננטית בתעשיות הביטחוניות על רקע היוקרה של רפאל בשל הצלחת מערכות ההגנה שפיתחה והטמיעה בשדה הקרב בעשור האחרון, והוא הודיע על כוונתו לפרוש ליו"ר החדש - השר לשעבר יובל שטייניץ. הר אבן יפרוש מתפקידו לאחר כניסת מנכ"ל חדש

מנכ"ל רפאל, האלוף (במיל') יואב הר אבן, הודיע ליו"ר החברה יובל שטייניץ על כוונתו לפרוש מתפקידו בחודשים הקרובים - זאת לאחר כ-8 שנים בתפקיד.
הר אבן נחשב דמות דומיננטית בתעשיות הביטחוניות על רקע היוקרה שממנה נהנית רפאל בשל הצלחת מערכות ההגנה שפיתחה והטמיעה בשדה הקרב בעשור האחרון, בהן מערכות יירוט הרקטות והטילים כיפת ברזל ושרביט קסמים ומערכת ההגנה לטנקים מעיל רוח. בנוסף, רפאל מובילה בימים אלה את תוכנית הפיתוח של מערכת מגן אור, שמיועדת ליירוט רקטות וכלי טייס באמצעות לייזר רב עוצמה.
בתקופתו כמנכ"ל, רפאל הרחיבה פעילותה תוך רכישת אירונאוטיקס - יחד עם איש העסקים אביחי סטולרו והפכה אותה לחברה בת שלה, תוך דריסת רגל בשוק המטוסים הלא מאוישים. צבר ההזמנות של רפאל עומד על כ-40 מיליארד שקל וזאת לאחר שאת 2022 סיימה עם מכירות בהיכר שמתקרב לכ-12 מיליארד שקל.
יו"ר רפאל, השר לשעבר יובל שטייניץ נכנס לתפקידו בתקופה האחרונה והחליף את הד"ר עוזי לנדאו שכיהן לפניו בתפקיד. מרפאל נמסר כי הר אבן ימשיך למלא את תפקיד המנכ"ל עד שימונה מנכ"ל חדש.