סגור

גם בלי חיסון שלישי: קבינט הקורונה אישר כניסת קבוצות תיירים לישראל

ישראל נפתחת לעוד תיירים - גם אם אינם מחוסנים בשלושה חיסונים: לפי המתווה, מי שלא קיבל חיסון שלישי יצטרך אישור על בדיקת קורונה עדכנית, והקבוצה תתנהל כקפסולה. שר הבריאות הורוביץ: "גם בתיירות נחיה לצד הקורונה"

במסגרת פתיחה מחודשת של התיירות הנכנסת לישראל, אישר אמש (א') קבינט הקורונה במשאל טלפוני את מתווה הקבוצות שיזמו שר הבריאות ניצן הורוביץ ושר התיירות יואל רזבוזוב. לפי המתווה, קבוצות תיירים יוכלו להיכנס לארץ גם אם אינם מחוסנים בחיסון שלישי, ובתנאי שיבצעו אישור על תוצאה שלילית בבדיקת קורונה עדכנית.
על פי המתווה החדש, שייכנס לתוקף מחר, יורשו קבוצות תיירים המחוסנים בשני חיסונים להיכנס לישראל גם אם חלפו יותר משישה חודשים מיום קבלת החיסון, אם יעמדו בתנאים הבאים.

1 צפייה בגלריה
אולם נכנסים ב נתבג
אולם נכנסים ב נתבג
אולם נכנסים בנתבג
(צילום: אביגיל עוזי)
אלו התנאים:
- התקבל אישור כניסה ממשרד התיירות טרם ההגעה לישראל.
- כל חברי הקבוצה חוסנו בחיסונים המאושרים על ידי ארגון הבריאות העולמי (גם אם חלפו יותר משישה חודשים מקבלת החיסון).
- חברי הקבוצה מגיעים ממדינות "ירוקות" ו"צהובות" על פי סיווג משרד הבריאות.
- הקבוצה תתנהל כקפסולה, עם הגבלות על הסתובבות במקומות עם סיכון מוגבר להדבקה.
- הקבוצות ימנו חמישה עד 40 תיירים.
- בשבעת הימים הראשונים לשהייתם, התיירים הלא מוגנים בקבוצה יחזיקו בכל עת אישור על תוצאה שלילית בבדיקת PCR שבוצעה במהלך 72 השעות האחרונות או תוצאה שלילית בבדיקת אנטיגן שבוצעה במהלך 24 השעות האחרונות.
- מוביל הקבוצה ידווח למשרד התיירות על ביצוע הבדיקות כנדרש וכן ינהל רישום לגבי התנהלות הקבוצה, מגעים, מקומות ושעות ביקור, וימסור אותו לחוקר אפידמיולוגי אם יתגלה חולה בקבוצה.
"בהתאם למדיניות שלנו לכל אורך הדרך, גם בתיירות אנחנו נחיה לצד הקורונה", אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ. "אנו נוקטים בכל אמצעי הזהירות והפיקוח על מנת לשמור על בריאות הציבור ולזהות וריאנטים חדשים במהירות. לצד זאת אנו שומרים על הכלכלה הישראלית, על פעילות המשק, החינוך, התרבות, התיירות ועל שגרת החיים בישראל".
"לפני שבוע יצאנו לדרך וכבר אנחנו מעלים הילוך, מסירים הגבלות ומאשרים לעוד תיירים להיכנס לישראל", הוסיף שר התיירות. "הדרך להחזרת התיירים עוד ארוכה, לכן עלינו לפעול מהר ונכון, כדי להגדיל את כמות התיירים שיגיעו לישראל. המשק הישראלי זקוק לזה וכמובן עובדי תעשיית התיירות זקוקים לזה. כעת, לאחר שאושר מתווה קבוצות התיירים הזה בממשלה, דרוש המתווה את אישור ועדת החוקה בכנסת ולאחריו ייכנס מיד לתוקף".