סגור

דעה
נתניהו לא ראוי לשתי לשכות

בהיעדרו מטקס האזכרה ליצחק רבין, בנימין נתניהו מבזה הן את מעמדו כראש ממשלה לשעבר והן את תפקידו כיו”ר האופוזיציה. לכן נשאלת השאלה מדוע המדינה צריכה להעניק לו תנאי משרה לשני התפקידים

היעדרותו אתמול של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, מטקס האזכרה הממלכתי בהר הרצל לראש הממשלה יצחק רבין שנרצח לפני 26 שנה, היא מקוממת, מרגיזה, ובעיקר מעליבה. נתניהו הוזמן לאירוע כנושא משרה ממלכתית ולא כאיש פרטי. לכן לא ניתן לקבל את התירוץ שהשמיע אתמול בכנסת בטקס האזכרה כי נעדר לאחר שבטקסים בעבר הוא שימש כר להתקפות, בעיקר מצד משפחת רבין. גם שר החוץ יאיר לפיד נעדר מהטקס בשל פגישה עם שרת החוץ של שבדיה.

כיו"ר האופוזיציה, וגם כראש ממשלה לשעבר, נתניהו נדרש לגלות אחריות ולפעול לאחות את הקרעים בעם. אולם הוא בחר שלא לעשות כן, אולי כי עדיין לא השלים עם העובדה שהוא מחוץ למעון הרשמי ברחוב בלפור. בסוף השבוע הוא התעלם במכוון מראש הממשלה בנט בטקס הפרידה מראש השב"כ היוצא נדב ארגמן. שלא לדבר על כך שהחפיפה בין רה"מ היוצא נתניהו למחליפו בנט היתה "חפיפית" וארכה כחצי שעה, וטקס חילופין רשמי לא התקיים.

1 צפייה בגלריה
בנימין נתניהו ב כנסת
בנימין נתניהו ב כנסת
נתניהו בכנסת
(צילום: יואב דודקביץ')

בהתנהגויותיו אלה מבזה נתניהו הן את מעמדו כרה"מ לשעבר והן את תפקידו כיו"ר האופוזיציה. לכן נשאלת השאלה מדוע המדינה צריכה להעניק לו תנאי משרה לשני התפקידים. בסוף השבוע הגיש האוצר לוועדת הכספים פנייה לתקצב את לשכת נתניהו כרה"מ לשעבר ב־3 מיליון שקל לשנים 2022-2021. כרה"מ לשעבר זכאי למשרד של 170 מ"ר, 2 עובדים, נהג, מאבטחים ורכב שרד ממוגן. נוסף על כך, כיו"ר האופוזיציה הוא זכאי ל־3 יועצים פרלמנטריים, ראש מטה, תקציב ליצירת קשר עם הציבור בסכום של 55 אלף שקל בשנה (במידה שיש לו לשכה ועוזרים גם מהמדינה), תקציב כיבוד שנתי של 27 אלף שקל, 10 ימי שהייה בחו"ל עם עוזר ושכר חודשי של 50 אלף שקל ברוטו חודש. אין שום סיבה שמי שמכהן בשני התפקידים ייהנה משני העולמות. כעת יש לקואליציה הזדמנות לפעול לכך בוועדת הכספים.