סגור

בלעדי
אלביט מעתיקה את תעש מרמת השרון לנגב: "נגייס טאלנטים מקומיים, אמזון לא תתחרה עליהם"

אלביט מערכות תניח מחר אבן פינה למפעל החדש בנגב, שאליו יעבור בעוד שלוש שנים מפעל תעש מרמת השרון. המדינה תממן את המעבר ב-1.8 מיליארד שקל כדי לפנות קרקעות לבנייה. מנכ"ל ונשיא החברה בצלאל (בוצי) מכליס: "המפעל יעשה שימוש באנרגיה ירוקה בגיבוי גז טבעי". צפו בהדמיות

עד שלב בדרך לפינוי מפעל תעש ברמת השרון: מחר (יום ג') תקיים אלביט מערכות טקס הנחת אבן הפינה למפעל ברמת בקע, מדרום לבאר שבע. על 7,500 הדונמים שיפנה מפעל הייצור של תעש בשרון מתוכננות לקום 36 אלף יחידות דיור. באלביט כבר מתכננים לגייס 600 עובדים חדשים, והתחרות מצד חברות ההייטק בדרום פחות מדאיגה אותם - לפחות בשלב הזה. לפניכם הדמיות המפעל החדש:
3 צפייה בגלריה
הדמיית מפעל אלביט ברמת בקע
הדמיית מפעל אלביט ברמת בקע
הדמיית מפעל אלביט ברמת בקע
(צילום הדמיה: אלביט מערכות)
אלביט שרכשה את תעש מהמדינה לפני שלוש שנים תמורת 1.8 מיליארד שקל, תקבל ממנה מימון למעבר בסכום זהה, שרובו יועבר רק לאחר השלמת המעבר. במתחם יוקמו בשנתיים הקרובות 150 מבנים בשטח של 25 אלף מ"ר, שישמשו לייצור חימוש וראשי ביות, ויכללו מעבדות ושטחי ניסוי. המפעל יעשה שימוש באנרגיה ירוקה, בפאנלים סולאריים בהספק של 2.5 מגהוואט, שיגובו בגנרטורים בגז טבעי בהספק של 3 מגהוואט. בטקס הנחת אבן הפינה ישתתף שר הביטחון בני גנץ, ואת המהלך כולו מנהל מטעם אלביט כפרויקטור סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר נווה.
"אנחנו מקימים פסי ייצור שיכללו רובוטיקה ומערכות רנטגן מתקדמות שישפרו את אמינות החימושים", אמר לכלכליסט מנכ"ל ונשיא אלביט, בצלאל (בוצי) מכליס. "אנחנו מרוצים מתהליך החיבור של פעילות תעש לאלביט. היא עדיין לא רווחית כמו שאר החברה, אבל היא תהיה כזאת בתוך שנה-שנתיים. תעש כמעט ולא ייצאה, וכיום 50% מהייצור שלה מיועדים ללקוחות זרים. צבא הולנד רכש את מערכת 'חץ דורבן', ואנחנו מתקדמים איתה גם באוסטרליה ובארה"ב".
3 צפייה בגלריה
הדמיית מפעל אלביט ברמת בקע
הדמיית מפעל אלביט ברמת בקע
כך זה ייראה. המפעל שמדרום לבאר שבע
(צילום הדמיה: אלביט מערכות)
מה יקרה לעובדים ברמת השרון?
"יש תהליך פרישה טבעי, ומי שביקש להמשיך יעבור לאתרים אחרים שלנו שקרובים יותר לרמת השרון, ברמלה, נתניה וביוקנעם. אנחנו נגייס 600 עובדים חדשים, עובדי ייצור, מהנדסים ואנשי פיתוח לרמת בקע, והפעילות שם תייצר עוד 2,000 משרות נוספות אצל קבלני משנה באזור".
איך תתמודדו עם הביקוש הגבוה לאנשי טכנולוגיה?
"כשאנחנו מגייסים אנשים בדרום אמזון לא מתחרה בנו. יש טאלנטים מקומיים שאנחנו מאתרים בשיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים בבאר שבע, למשל, ושמחים להציע להם עבודה בלי שיצטרכו לעבור צפונה. כאן במת"מ (במטה החברה והאתר המרכזי של אלביט בחיפה) יש מסביבנו את מיקרוסופט ואינטל, ועכשיו אמזון מצטרפת. בפריפריה אנחנו לא נתקלים בחברות הבינלאומיות, ואנחנו פועלים גם בשדרות, יש לנו מרכז פיתוח לוחמה אלקטרונית וחממה טכנולוגית בבאר שבע, ואת מרכז טכנולוגיית הרדיו בערד".
איך ישפיע עליכם אישור תקציב הביטחון?
"האישור יאפשר להתקדם בתוכניות עבודה שלנו עם המשרד, להוציא לפועל פרויקטים שכבר הוחלט עליהם וחיכו לתקציב, ואני מקווה שגם יאפשר למשרד לסגור את החוב שלו לאלביט מהתקופה שבה פעל לפי תקציב של 1/12 ותוספות מיוחדות. מדובר במאות מיליוני שקלים".

3 צפייה בגלריה
ועידת התחזיות 2019 בצלאל מכליס נשיא ו מנכ"ל אלביט
ועידת התחזיות 2019 בצלאל מכליס נשיא ו מנכ"ל אלביט
בצלאל מכליס
(צילום: עמית שעל)