סגור

ההסתדרות וועד עובדי שולץ בכנס חירום: "עמדת אייפקס - זריית חול בעיני הציבור"

יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, המייצג את מאות עובדי חברת ההסעדה שנקלעה לחובות, מסר כי עמדת בעלת השליטה בה, קרן אייפקס, לפיה "העלאת שכר המינימום ושכר העובדים היא חלק מהגורמים למשבר - חסרת ביסוס"

ההסתדרות וועד עובדי שולץ קיימו אמש (ב') כינוס חירום בעקבות בקשתה הפתאומית של חברת ההסעדה מבית המשפט לעיכוב הליכים לצורך גיבוש הסדר חוב.
בכינוס, שנערך בבית ההסתדרות בתל אביב, הוסכם על נקיטת כל האמצעים הנדרשים לצורך הגנה על זכויות העובדים וביטחונם התעסוקתי. בחברה, שנקלעה לחובות של כ-100 מיליון שקל ונמצאת בבעלות אייפקס, מועסקים לטענת ההסתדרות 596 עובדים, 129 מהם נמצאים בחל"ת.
1 צפייה בגלריה
ארנון בר דוד  יו"ר ההסתדרות
ארנון בר דוד  יו"ר ההסתדרות
ארנון בר דוד יו"ר ההסתדרות
(צילום: אגף הדוברות בהסתדרות)
יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה, אליעזר בלו, מסר כי "עמדת אייפקס בבקשה לבית המשפט המחוזי, שבה נטען בין היתר כי העלאת שכר המינימום ושכר העובדים היא חלק מהגורמים למשבר בחברה, חסרת ביסוס ומהווה זריית חול בעיני הציבור. נגן על העובדים ונלווה אותם במאבק, ככל שיידרש, לשמירה על זכויותיהם".
יו"ר ועד עובדי שולץ, לירון ששון-תבור מסרה כי "למרות שנציגות העובדים לא עודכנה במהלך המפתיע של אייפקס, ולמרות שבכל התקופה ניסו פעמים רבות להכשיל את הוועד, אנחנו מתגייסים בכל דרך אפשרית בשביל לאפשר לחברה להבריא את עצמה בזמן שבית המשפט קבע, וגם במקרה שתינתן ארכה. עם זאת, נדאג לשמור על כל זכויות העובדים גם אם התהליך לא יצלח".
את העובדים וההסתדרות מייצגים עוה"ד גלילה הורנשטיין ואלון הורנשטיין.