סגור

מומחי משרד הבריאות ממליצים על חיסון רביעי גם לבני 18 ומעלה

צוות הטיפול במגפות של משרד הבריאות הודיע כי בעקבות הממצאים שעלו עד כה ההגנה מפני תחלואה קשה אחרי המנה הרביעית עולה לפחות פי שלושה, ולעומת מחוסנים בשלוש מנות - מגנה כמעט כפליים מהדבקה. ההחלטה תלויה בהסכמתו של פרופ' נחמן אש

צוות הטיפול במגפות של משרד הבריאות המליץ היום (שלישי) לחסן גם בני 18 ומעלה בחיסון רביעי, בתנאי שעברו חמישה חודשים ממועד ההחלמה או ממועד החיסון השלישי. ההחלטה כפופה לאישורו של מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש.


בצט"מ הסבירו כי מהממצאים עולה שההגנה מפני הדבקה עולה כמעט פי שניים לעומת מחוסנים בשלוש מנות, ומזנקת פי שלושה עד חמישה כשמדובר בהגנה מפני תחלואה קשה.

2 צפייה בגלריה
פרופ' נחמן אש מנכ"ל משרד הבריאות
פרופ' נחמן אש מנכ"ל משרד הבריאות
פרופ' נחמן אש, מנכ"ל משרד הבריאות
(צילום: עמית שאבי)

המלצת המומחים התקבלה אחרי שבועות שבהם המשרד התלבט אם גם הפעם להקדים את מדינות העולם ולחסן במנה נוספת נגד קורונה לאור התפשטות האומיקרון. בניגוד לחיסון השלישי, בשל היעדר נתונים משמעותיים, פרופ' אש היה נתון תחת לחצים לעיכוב ההחלטה, ובחר להמתין עם ההכרזה על חיסון רביעי למבוגרים עד שיקבל מספיק מידע על רמת המוגנות שמספקת המנה הנוספת.
פרופ' גילי רגב, שמובילה מחקר על החיסון הרביעי במרכז הרפואי שיבא, אמרה בחודש שעבר כי היא לא בטוחה שחיסון רביעי זו החלטה נכונה לכלל האוכלוסייה, אך גורמים המעורים בפרטים העריכו כי הסיבה לכך היא שרגב מעדיפה לקבל החלטה על בסיס המחקר שאותו היא עורכת.

2 צפייה בגלריה
חיסון קורונה ישראל
חיסון קורונה ישראל
חיסון לקורונה, ישראל
(צילום: איי אף פי)