סגור

פרסום ראשון
ביהמ"ש הוציא צו זמני לעיכוב הליכים נגד סטודיו סי

כמו כן קבע בית משפט דיון ליום ראשון הקרוב. הרשת לבימ"ש: "הותרנו בנפרד את הכספים שהצטברו כתוצאה ממכירת המנויים במסגרת המבצע"; חלק מהעובדים מבקשים מביהמ"ש לדון כבר ביום ראשון הקרוב בבקשת הרשת להוציא לה צו פתיחת הליכים

שופט בית משפט המחוזי בירושלים, אביגדור דורות הוציא היום צו עיכוב הליכים משפטיים זמני כנגד רשת סטודיו סי וקבע דיון ליום ראשון הקרוב. בכך נעתר בית משפט לבקשת הרשת.
במסגרת הבקשה שהגישה היום הרשת להורות על מינוי נאמן זמני ציינה כי לאחר שפורסם דבר הגשת הבקשה לפתיחת הליכים פנו מספר לא מבוטל של משקיעים לבעלי המניות בחברה בניסיון לבחון את רכישת החברה או רכישת פעילותה. הרשת אף טוענת כי במהלך החודשים האחרונים במסגרת הניסיונות להעלות את החברה על דרך המלך, ובד בבד עם מגעים משמעותיים לצירוף משקיעים שיאפשרו הזרמת כספים לרשת החלה הרשת במבצע שנועד להעלות את שיעור לקוחותיה באמצעות מתן הנחות למנויים.
"מטרת המבצע היתה הגדלת נפח פעילות הרשת, באופן לגיטימי ובתום לב. במרוצת הזמן כאשר הרשת הסיקה כי ייתכן שהמגעים עם המשקיעים לא יצלחו, הותירה הרשת בנפרד את הכספים שהצטברו כתוצאה ממכירת המנויים במסגרת המבצע, והחזיקה אותם בכספת הרשת...הרשת פועלת בשעות אלו ממש לסכום את כלל הכספים המצויים בידה כתוצאה מהמבצע, וככל הנראה תוכל להעביר פירוט מדויק של הסכום בתוך 48 שעות".

1 צפייה בגלריה
סטודיו סי סטודיו C קמפיין יאנה יוסף
סטודיו סי סטודיו C קמפיין יאנה יוסף
מתאמנות בסטודיו סי
(צילום: גבע טלמור)
עוד ציינה הרשת כי כאשר הבינה כי אין מנוס מהגשת הבקשה בחרה הרשת לא להשיב את הכספים באופן מידי לאותם לקוחות וזאת מחשש כי הדבר יהווה העדפת נושים אסורה. הרשת ביקשה מבית משפט להורות לנאמן שימונה כיצד לפעול עם הכספים שהצטברו.
הרשת מציינת כי "משגמלה ההחלטה על הגשת בקשת פתיחת ההליכים חדלה הרשת מקידום המבצע והפסיקה את פעילות מוקד המכירות".
"סטודיו סי" המעסיקה 237 עובדים הגישה השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה לצו לפתיחת הליכים מטעמה בבקשה כי בית משפט יורה על פירוקה של החברה. זאת, לאחר שצברה חובות בסך כ-3 מיליון שקל. במסגרת הבקשה נטען על ידי הרשת כי הרשת שתחום עיסוקה הוא אימוני סטודיו לנשים בלבד נפגעה באופן אנוש וחסר תקדים במהלך השנה וחצי האחרונות מאז פרוץ מגפת הקורונה בחודש ינואר 2020.
הרשת מיוצגת על ידי עוה"ד אשר אקסלרד, יהודה ספז ועמנואל שלמון. עובדים ברשת מיוצגים על ידי עו"ד אופיר רונן.
בתוך כך הגישו היום חלק מ-237 עובדי רשת סטודיו סי בקשה לבית המשפט במסגרתה ביקשו לדון כבר ביום ראשון הקרוב בבקשת הרשת להוציא לה צו פתיחת הליכים, זאת על מנת לזרז תשלום לעובדים.
"עובדי החברה עלולים להיקלע לקשיים כלכליים קשים, אם הם לא יקבלו בקרוב את מקדמת השכר המשולמת במסגרת הגמלה מהמוסד לביטוח לאומי (גימלה המגיעה רק בתנאי שניתן כנגד החברה צו לפתיחת הליכים)", נאמר בבקשה.
עוד טוענים העובדים, באמצעות עו"ד אופיר רונן, כי "חלק מעובדות החברה הינן אימהות חד-הוריות מתחת לגיל 45 אשר ככל הנראה לא זכאיות לקבל דמי אבטלה בגלל שינויי המדיניות של משרד האוצר".