סגור
יגאל עמדי יו”ר נתיבי ישראל
יגאל עמדי יו”ר נתיבי ישראל (צילום: אוראל כהן)

פרסום ראשון
בניגוד למקובל: כהונת יגאל עמדי כיו"ר דירקטוריון נתיבי ישראל הוארכה בשנה אחת בלבד

כהונתו של עמדי, איש ליכוד, הוארכה בשנה אחת בלבד ולא בשלוש שנים כמקובל. בשנה הבאה ועדת המינויים אמורה להתכנס שנית ולדון במינוי, ולבחון האם הליקויים שהוצגו בדוחות השונים שהגיעו לוועדה תוקנו

ועדת המינויים של רשות החברות הממשלתיות בראשות מ"מ יו"ר הוועדה השופטת בדימוס שולמית דותן החליטה היום להאריך את כהונת יגאל עמדי כיו"ר דירקטוריון חברת נתיבי ישראל, אך הכריעה כי כהונתו תוארך בשלב זה בשנה אחת בלבד ולא בשלוש שנים כמקובל.
בשנה הבאה ועדת המינויים אמורה להתכנס שנית ולדון במינוי, ולבחון האם הליקויים שהוצגו בדוחות השונים שהגיעו לוועדה תוקנו. המשמעות של ההחלטה היא שייתכן והדיון הבא יתקיים תחת ממשלה אחרת, ואז הסיכוי שכהונתו תוארך בשנית ייקטן. מינויו של עמדי, איש ליכוד, נתמך על ידי שרת התחבורה מירי רגב והשר שאמון על רשות החברות הממשלתיות דודי אמסלם.
אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי מינויו של עמדי נתקל בקשיים, וזאת לאחר שבשבוע שעבר החליטה ועדת המינויים בראשות דותן לדחות את ההכרעה בשבוע. ל"כלכליסט" נודע כי השופטת דותן ביקשה לקיים דיון בפורום רחב יותר על מנת לדון במינוי, אך הדבר לא יצא בסופו של דבר לפועל. הסיבה לכך שהמינוי לא אושר היא הכהונה הבעייתית של עמדי כיו"ר, שהתאפיינה בטענות על אי-סדרים ועיסוק לא תקני במינויים.
בין השאר, במהלך כהונת מנהלת רשות החברות הממשלתיות הקודמת מיכל רוזנבוים נכתב דו"ח על כך שנעשה ניסיון "לתפור" את מינויו של אחיינו של העסקן ואיש התקשורת יעקב ברדוגו לתפקיד היועץ המשפטי של החברה. בנוסף, טיוטת דו"ח של רואה חשבון שהוזמנה על ידי רשות החברות בזמן כהונתו של רם בלינקוב כממלא מקום מנהל הרשות, הציגה ליקויים דוגמת מכרזים שנתפרו לכאורה למועמדים, התקשרויות מיותרות, ניגודי עניינים, חוסר שיתוף פעולה עם הרגולטור וליקויים בביקורת הפנימית. מלבד רגב, נטען כי מינוי של עמדי נדחף גם על ידי השר הממונה על רשות החברות דודי אמסלם.