סגור

בהסכמת המשטרה והסנגורים: משה חוגג נעצר לשבוע נוסף

מעצרו של בעלי קרן סינגולריטים וקבוצת בית"ר ירושלים הוארך בשנית, בעקבות הסכמה אליה הגיעו עורכי דינו עם המשטרה; חוגג נעצר ביום חמישי שעבר עם התפוצצות פרשת "המשחק הגדול", בה הוא והכוורת שלו חשודים בין היתר בעבירות מס, הלבנת הון וקשירת קשר לפשע. לחוגג מיוחסות בנוסף עבירות מין, סמים ומוסר חמורות

מעצרו של בעלי קרן סינגולריטים וקבוצת בית"ר ירושלים משה חוגג הוארך היום (ד') בשנית בשבוע נוסף עד ליום רביעי הבא בבית משפט השלום בראשון לציון, וזאת בעקבות הסכמה אליה הגיעו עורכי דינו עמית חדד ומשה מזור עם המשטרה. מדובר, כאמור, בהארכת המעצר השנייה של חוגג לאחר שנעצר ביום חמישי שעבר עם התפוצצות פרשת "המשחק הגדול", שחוגג הוא החשוד העיקרי בה. חוגג עצמו לא הובא לדיון באולמו של השופט טל ענר, שאישר זאת לאור בקשת סנגוריו לאור ההד התקשורתי של הפרשה.

חוגג, יחד עם הכוורת שלו, חשודים בעבירות הלבנת הון, עבירות מס, קשירת קשר לפשע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ורישום כוזב במסכי תאגיד. לחוגג עצמו מיוחסות בנוסף עבירות מין, סמים ומוסר חמורות.
על פי החשד, חוגג ושותפיו נהגו לגייס מאות מיליוני דולרים ממשקיעים למיזמים נוצצים ומבטיחים בתחום המטבעות הדיגיטליים, תוך הצגת מצגי שווא מתוחכמים – כמו למשל על אודות סלבריטאים מעולמות הספורט והקולנוע שהשקיעו בהם לכאורה. אולם בפועל, לפי החשד, כספי המשקיעים התמימים בהיקפים של מאות מיליוני דולרים נגנבו על ידי החשודים ובראשם חוגג, למימון אורח חיים ראוותני ופזרני, הכולל רכישת רכבי פאר, נדל"ן יוקרתי, טיסות מסביב לעולם במטוסים פרטיים ועוד.
החקירה, המנוהלת על ידי היחידה לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433 בשיתוף יחידת יהלום ברשות המסים, הרשות לני"ע והרשות לאיסור הלבנת הון, הפכה לגלויה ביום חמישי האחרון עם מעצרם של חוגג, שותפו לשעבר עדי שלג (לשעבר עד המדינה בפרשת הרצת מניות אי.די.בי) ושמונה חשודים נוספים. מעצרו של שלג הוארך אתמול בשישה ימים, ומעצרם של חלק מהחשודים האחרים הוארך גם כן השבוע על ידי השופט ארז מלמד.
1 צפייה בגלריה
משה חוגג יושב ראש ו בעלים של ביתר ירושלים
משה חוגג יושב ראש ו בעלים של ביתר ירושלים
משה חוגג
(צילום: עוז מועלם)
כפי שפורסם בכלכליסט כבר ביום ראשון, בידי המשטרה יש לפחות עד מדינה אחד בפרשה, שמספק חומרים הקושרים את חוגג ואת שאר החשודים לעבירות המיוחסות להם. עוד נחשף ביום ראשון, כי המשטרה אספה במהלך החקירה חומרים מפלילים רבים לכאורה נגד החשודים, כמו חוזים והסכמים פיקטיביים לכאורה, תדפיסי חשבונות בנק והעברות בין ארנקים דיגיטלים, הקלטות וכן האזנות סתר שבוצעו למעורבים בתקופה האחרונה, בהן הם נשמעים מדברים על "המעשים הפליליים", כפי שמגדירה זאת המשטרה.
אתמול פרסם עיתונאי חדשות 13 ברוך קרא תחקיר ובו טענות לפיהן חוגג לכאורה תקף מינית דוגמנית בחדרה בבית מלון, ובעלי סוכנות הדוגמנות סייע לו לכאורה להשתיק את הפרשה. חוגג הכחיש את הטענות.
עורכי הדין עמית חדד ומשה מזור מסרו בתום הדיון היום: "אנו בטוחים שבסיומה של החקירה תוכח חפותו של מרשנו, ולפיכך ועל מנת לאפשר למשטרה להגיע לחקר האמת הסכמנו לבקשה להאריך את המעצר בשבעה ימים נוספים. משה חוגג משתף פעולה באופן מלא עם חוקריו, בטוח בחפותו ונתמך על ידי רעייתו ובני משפחתו. בימים האחרונים אנו עדים להמשך פרסומים שקריים שמקורם בבעלי אינטרסים ואנו ממליצים לתת למשטרה לסיים את עבודתה לפני חריצת דינו של מרשנו".