סגור

בנט והשרים הגיעו לצילום המסורתי בבית הנשיא

הממשלה ה-36, אחרי 12 שנים: ראש הממשלה נפתלי בנט, ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד וביניהם הנשיא ראובן ריבלין ומאחוריהם השרים החדשים - כך נראה הצילום המסורתי. בנט הגיע באאודי המשוריינת שחיכתה מחוץ לביתו ברעננה. בצהריים יימשכו טקסי חילופי השרים לצד ישיבות הסיעות ונתניהו יכנס את המפלגות הדתיות

27 שרים וראש ממשלה חדש אחרי 12 שנים: ראש הממשלה נפתלי בנט שזוכה לאבטחה צמודה של שב"כ הגיע הבוקר (שני) יחד עם השרים החדשים לצילום המסורתי של הממשלה במשכן הנשיא בירושלים.
השרים והשרות תפסו את המקומות שסומנו מבעוד מועד בזמן שהצלם אבי אוחיון מלשכת העיתונות הממשלתית עבר ביניהם וסידר אותם. הקהל שהגיע לחזות בצילום נעמד עם כניסתם של בנט, לפיד וריבלין, שעבר גם הוא בין חברי הממשלה החדשה ולחץ את ידיהם.
1 צפייה בגלריה
עו״ד משה שמעוני יו״ר דירקטוריון רכבת ישראל
עו״ד משה שמעוני יו״ר דירקטוריון רכבת ישראל
חברי הממשלה בתמונה המסורתית אצל נשיא המדינה
(רויטרס)
האבטחה סביב ביתו של בנט ברעננה תוגברה עוד יותר בימים האחרונים, והבוקר הוא יצא לראשונה מביתו באאודי המשוריינת השמורה לראש הממשלה. בסוף השבוע פרסמה עיריית רעננה את סידורי האבטחה החדשים סביב ביתו של ראש הממשלה, שבמסגרתם ייסגרו הרחובות ציפמן ואחד העם, וברחובות סמוכים נוספים התנועה תתאפשר באופן חלקי.
מיד לאחר מכן יחלו פגישות החפיפה וטקסי החילופים - אולם לא בכל המשרדים. במשרד ראש הממשלה תיאמו אמש חפיפה עם ראש הממשלה הנכנס נפתלי בנט, אולם לא צפוי טקס חגיגי עם הרמת כוסית ואיחולי הצלחה הדדיים. בשעה 14:30 יתכנסו ראשי המפלגות בגוש נתניהו, וכעבור חצי שעה כל הסיעות יערכו ישיבה משותפת שבפתחה יישא יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו הצהרה לכלי התקשורת.
כך גם במשרד לביטחון הפנים. השר הנכנס הנכנס עמר בר-לב, שמחליף את אמיר אוחנה, החליט שלא לקיים טקס שכזה על רקע המתיחות בירושלים. "איני מעוניין שכוחות המשטרה יעסקו במסדרי כבוד, אלא רק במשימתם הרגישה", הסביר בר-לב, "המשטרה צריכה לפעול ביעילות ובשקט. לכן הנחייתי הראשונה היא לבטל את טקס חילופי השרים שנקבע, המפכ"ל וצמרת המשטרה יהיו בשטח ולא בטקסי כבוד. קדימה לעבודה".
עיסאווי פריג' ממרצ, השר המוסלמי השני בתולדות המדינה, ביטל את פגישת החפיפה שלו עם אופיר אקוניס במשרד לשיתוף פעולה אזורי, אחרי שזה אמר כי המשרד שבראשו עמד הוא "מיותר" - וכי אינו מעוניין בטקס חילופים.
המשרדים שבהם ייערכו טקסי חילופים: ב-12:30 מאיר כהן יחליף את איציק שמולי במשרד העבודה והרווחה ואיילת שקד תחליף במשרד הפנים את אריה דרעי.
ב-13:00 ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד ייכנס לתפקידו כשר החוץ במקום גבי אשכנזי, ומתן כהנא יחליף את יעקב אביטן במשרד לשירותי דת, ב-13:30 שר המשפטים הנכנס גדעון סער יחליף את בני גנץ שיישאר רק שר הביטחון וב-17:00 יחליף ניצן הורוביץ את יולי אדלשטיין כשר הבריאות.