סגור

פרופ' רוטשטיין, מנכ"ל הדסה שזומן לשימוע, אמר בישיבה פנימית כי יתפטר מתפקידו

דירקטוריון הדסה היה אמור לערוך את השימוע לפני פיטורים היום, על רקע התנהגותו הבעייתית של רוטשטיין, אך הוא ביקש לדחותו והוא צפוי להתקיים השבוע; למרות זאת, דירקטוריון הדסה לא קיבל עד כה מסמך רשמי המעיד על התפטרותו של רוטשטיין

מנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' זאב רוטשטיין, הודיע היום (א') בישיבה פנימית בפני מנהלים בכירים של המוסד הירושלמי כי הוא יעזוב את בית החולים ויתפטר מתפקידו.


דירקטוריון הדסה היה אמור לערוך את השימוע היום, אך רוטשטיין ביקש כבר בשבוע שעבר לדחות אותו והוא היה צפוי להתקיים בהמשך השבוע הזה.
בכל זאת, נדגיש כי דירקטוריון הדסה לא קיבל עד כה מסמך רשמי המעיד על התפטרות רוטשטיין ולכן הידיעה מבוססת על הצהרת הכוונות של רוטשטיין (70) מהבוקר.

1 צפייה בגלריה
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין מנכל בית חולים הדסה ירושלים היוצא
זאב רוטשטיין מנכ"ל בית חולים הדסה היוצא
(צילום: אוראל כהן)

מהדירקטוריון הדסה נמסר בשבוע שעבר כי "דירקטוריון הדסה החליט פה אחד לזמן את פרופ' רוטשטיין לשימוע על מנת לשקול את סיום העסקתו בהדסה. מפאת כבודו של רוטשטיין וחיסיון ההליך לא נוכל לפרט מעבר לכך. לנגד עייני הדירקטוריון עומד דבר אחד בלבד והוא עתידו של בית החולים הדסה וטובתם של מאות אלפי החולים המטופלים בו".
רצונן של ארגון נשות הדסה, בעלי בית החולים, לפטר את רוטשטיין התפרסם לראשונה ב"כלכליסט" בדצמבר 2019. מנכ"לי משרד הבריאות והאוצר דאז שכנעו את נשות הדסה לעצור את התהליך, כאשר מגיפת הקורונה הצליחה להשכיח גם את הסוגיה הזו.
את תגובתו של רוטשטיין לא היה ניתן להשיג.