סגור

חשד לזן ההודי בהתפרצות בבנימינה; עוד תלמידים נדבקו במודיעין

מקור ההתפרצות בבנימינה כנראה במשפחה ששבה לאחרונה מחו"ל. 45 תלמידים בשני בתי ספר אובחנו כחיוביים. לפחות תשעה מהם עם תסמיני מחלה קלים. עוד מקרי קורונה בבתי ספר במודיעין. ראש העיר החזיר חובת מסכות למוסדות החינוך

משרד הבריאות אומר כי מקור התפרצות הקורונה בבתי הספר כרמים ואמירים בבנימינה הוא במשפחה שחזרה לאחרונה מחו"ל. עוד נקבע כי קיים חשד ראשוני לזן ההודי שמתפשט בעולם במהירות. משרד הבריאות קורא לתושבי בנימינה להיבדק "כדי לשמור על בריאות הציבור ולמנוע התרחבות של התפשטות הנגיף בישוב". עד כה אובחנו 45 תלמידים שנדבקו, כולם במצב קל. לפחות תשעה מהם פיתחו תסמיני מחלה. ראש העיר מודיעין חיים ביבס, אמר בעקבות התפרצות בבתי ספר בעיר שקיבל פניות על משפחות ששבו מחו"ל ומפירות בידוד, והורה להדק את הפיקוח.
ההתפרצות בבנימינה התגלתה בזכות מבצע דיגום נרחב, שהחל עם ילד חולה ראשון בבית הספר כרמים. לאור חשיפה, בהקבצות גיל שונות בבית הספר, נבדקו עוד תלמידים, ונמצאו תשעה מאומתים נוספים. הדיגומים הורחבו לבתי ספר נוספים והבוקר נמצאו עוד 35 מאומתים מבתי הספר כרמים ואמירים. המקרים החדשים נמצאים בחקירה של לשכת הבריאות בחדרה.
1 צפייה בגלריה
בית ספר כרמים בבנימינה, שבו אירעה התפרצות של נגיף הקורונה
בית ספר כרמים בבנימינה, שבו אירעה התפרצות של נגיף הקורונה
בית ספר כרמים שבו אירעה התפרצות קורונה
(שמיר אלבז)
מוקדם יותר דווח כי בשל ההתפרצות בקרב התלמידים בית הספר כרמים נסגר ומחר ייערכו בו בדיקות ליתר התלמידים. במועצה המקומית בנימינה גבעת עדה אמרו היום כי "לאחר התייעצות חירום עם משרד החינוך הוחלט כי בית הספר כרמים לא ייפתח מחר". במועצה הבהירו כי איש מאנשי הצוות של בית הספר לא נדבק.
במועצה הוסיפו כי האירוע נמצא בשליטה מלאה, "אנו נמצאים בקשר ישיר עם הילדים המאומתים, המבודדים, ההורים והגורמים הרלוונטיים במערכת החינוך ובמשרד הבריאות".
שי איבגי, אביו של תלמיד בכיתה ז', סיפר שאתמול קיבל הודעה שבנו נדרש להיכנס לבידוד. "מובן שהוא נכנס מיד, ולקחנו לבדיקות אותו וגם את האחים שלו, למרות שהם לומדים בבתי ספר אחרים", אמר איבגי. "לשמחתנו, כולם יצאו שליליים אבל זה עדיין לא הסוף. מבחינת המידע, עוד לא קיבלנו דברים מוסמכים. אנחנו ניזונים ממידע שרץ בקבוצות ההורים, שם כבר מדברים על 70 חולים. יש כעס אבל לא ברור כלפי מי. אנחנו מתחסנים ונזהרים, ואז קורה מקרה כזה, אולי בגלל מישהו שלא הקפיד. אנשים צריכים להתעורר, להבין שאין מקום לשאננות".
התפרצות קורונה נוספת נרשמה השבוע בבית הספר היסודי אסיף במודיעין שבו נדבקו תלמידי שכבת ו'. כל 90 תלמידי השכבה נכנסו לבידוד ופיקוד העורף ערך בדיקות לכל תלמידי בית הספר. ההתפרצות נחשפה לאחר שהתברר כי שני תלמידים מבית הספר נדבקו בנגיף. בתוך זמן קצר נערכו בדיקות לעשרות תלמידים בסיוע קופות החולים בעיר ומשרד החינוך. בבדיקות אלה נמצאו תשעה תלמידים נוספים כחיוביים לנגיף.
ראש העיר מודיעין חיים ביבס הודיע במוצאי שבת כי חובת עטיית המסכות חוזרת לכיתות בבתי הספר היסודיים והעל-יסודיים לנוכח עלייה במספר התושבים המאומתים לנגיף הקורונה. נכון לעכשיו עומד מספר המאובחנים בהתפרצות על 20, בהם 15 מבית הספר אסיף: "בנוסף לתלמידים ובני משפחה מקהילת בית הספר אסיף, התגלו תושבים מאומתים נוספים מבית הספר עירוני ג' ומבית הספר מו"ר. על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה, נשלחו הודעות לכל התלמידים ואנשי הצוות המחויבים להיכנס לבידוד וכן הפעלנו, בשיתוף פיקוד העורף, מתחם בדיקות קורונה בבית הספר אסיף לאורך סוף השבוע".
הוא פנה להנהלות בתי הספר ולכל צוותי החינוך להקפיד על הנחיית עטיית המסכות, וקרא להורים להימנע ככל האפשר מכניסה לשטחי מוסדות החינוך ולעשות זאת בתיאום עם צוותי החינוך. "אציין, כי קיבלנו פניות על משפחות שמפרות את הנחיות הבידוד ובכך מסכנות את בריאות הציבור. הנחיתי את יחידת השיטור העירוני לבצע ביקורי פתע בבתי המבודדים ומי שלא יימצא בבידוד, ייקנס בהתאם לחוק".