סגור

במקורות עוברים לעבודה מהבית: "אספקת המים תימשך כסדרה"

חברת המים הלאומית קיבלה אישור מהאוצר. מהנדסים ועובדים שאופי עבודתם משלב בין משרד לשטח, יעבדו במתכונת היברידית. בחברת החשמל עובדי השטח יעבדו בקפסולות ו-70% מעובדי האתרים המנהליים יעברו לעבודה מהבית מחצית מהשבוע

בחברת המים הלאומית מקורות עוברים החל ממחר בבוקר (ג') לעבודה מלאה מהבית, במשך כל ימות השבוע. זאת, בהתאם לאישור שקיבלה מקורות מאפי מלכין, סגן הממונה על השכר במשרד האוצר. במשרד האוצר מסבירים כי ההנחיה ניתנה באופן נקודתי לחברת מקורות בשל העובדה כי מדובר בחברת תשתית קריטית ויש צורך לשמור על 'יתירות'. וכי אם יעלה צורך דומה בחברות תשתית אחרות, הם לא יתנגדו לכך.

ואכן, גם בחברת החשמל, המהווה חברת תשתית קריטית, הוחלט על מעבר של כ-70% מעובדי האתרים המנהליים לעבודה מהבית (בין שלושה לארבעה ימים בשבוע). זאת לעומת ההנחיה הממשלתית של עד 50% עבודה מהבית. מחברת החשמל נמסר היום בבוקר כי יש 70 עובדים מאומתים לקורונה ועוד 245 עובדים בבידוד, מתוך כ-3,600 עובדים.

1 צפייה בגלריה
מקורות מרכז השאיבה בכנרת
מקורות מרכז השאיבה בכנרת
מרכז השאיבה של מקורות בכנרת
(זהר שחר)

הממשלה החליטה לפני כשבועיים כי משרדי הממשלה יעברו לעבודה מרחוק בשיעור של 50%. בעקבות החלטת הממשלה, הוציא הממונה על השכר חוזר דומה בתוכנו לחברות הממשלתיות ולגופים הציבוריים, וגם לחברות הומלץ לעבוד מרחוק בשיעור של 50%. אם כי היו גופים ציבוריים שלא יישמו את ההחלטה, דוגמת המוסדות האקדמיים שעד לשבוע זה המשיכו ללמד כרגיל.
באוצר אומרים כי בשלב זה לא התקבלה החלטה להרחיב ולהעמיק את המעבר של המגזר הציבורי לעבודה מרחוק - מקומות רבים במגזר הציבורי לא יכולים לעבור למתכונת שכולה עבודה מרחוק.
יחד עם זאת, אין לשלול את האפשרות כי המקרים של חברת החשמל ומקורות לא יישארו חריגים, וכי במהלך ההתעצמות של גל האומיקרון תעלה דרישה ממשלתית לבחינה מחדש של העבודה מרחוק במגזר הציבורי, וייתכן כי הרף המינימלי של 50% עבודה מרחוק יגדל ל-70 ו-80%.
ממקורות נמסר בתגובה כי "מהנדסים ועובדים אשר אופי עבודתם משלב בין משרד לשטח, יעבדו על פי הצורך בשטח ובשאר הימים מהבית. תותר הגעה לשטחי הכינוס לצורך "משיכת" ציוד וחומרים מהמחסן. פעילויות באתרי הליבה יהפכו לסטריליות - חדרי בקרה, מערכות מידע, מטשי"ם (מתקני טיהור שפכים), מעבדות בכל הארץ ומתקני התפלה".