סגור
בריאות בארגונים חדש דף כתבה

"בריצה יש זמן לסיים פגישות שלא הספקת במהלך היום״

פירמת עורכי הדין "שבלת" מעודדת את הא.נשים שלה לשמור על כושר ולרוץ. אחת מהשותפות במשרד אפילו הצליחה לקטוף גביע במרתון תל אביב

הוקמה: 1973
מספר עובדים: כ-400
מספר מרכזים בארץ: שניים - תל אביב ונצרת
"זה הפתיע גם אותי, אבל במרתון תל אביב האחרון הגעתי למקום שלישי בקטגוריית גיל, ולמקום שביעי בקרב הנשים. זכיתי בגביע!", מספרת בגאווה עורכת דין ושותפה, הדס רקח-דביר ממשרד עורכי הדין "שבלת", "זה הישג מטורף שלא יכולתי לדמיין שהגעתי אליו – וזה קרה בזכות התמיכה של המשרד".
רקח-דביר ציינה שבמשרד העניקו לה, ולכל הרצים והרצות האחרים ייעוץ תזונתי דרך חברת "מובמנט" שעזר לה להגיע לתוצאה המדהימה.
3 צפייה בגלריה
דנה רוקח-נור, סמנכ"לית משאבי אנוש
דנה רוקח-נור, סמנכ"לית משאבי אנוש
דנה רוקח-נור, סמנכ"לית משאבי אנוש
(אורן דאי )
משרד עורכי דין יכול להיות מקום תובעני במיוחד מבחינת שעות עבודה וקצב ההיענות ללקוחות. ב"שבלת" הבינו, במיוחד בזמן הקורונה, שחייבים לפנות זמן לשילוב הרגלים בריאים לצד השגרה העמוסה. "אנחנו מאמינים בלתת לאנשים שלנו את היכולת ליצור איזון בחיים, נעשינו יותר ויותר מודעים לצורך הזה", סיפרה דנה רוקח-נור, סמנכ"לית משאבי האנוש של המשרד. "המחשבה שלנו היא שככל שאנשים ירגישו במהלך היום יותר מחוברים לעצמם ולבריאות שלהם, הם בהכרח ירגישו מאושרים יותר", היא הוסיפה.
רצים על זה
"קבוצת הריצה של 'שבלת' אפשרה לי, כעורכת דין חדשה במשרד, להביא לידי ביטוי את האיכויות שלי מול בכירים במשרד, שאחרת כנראה לא הייתי מגיעה אליהם", סיפרה אחת מהעובדות במשרד, שלימים הפכה לשותפה בעקבות האינטראקציה החברתית המיוחדת שיוצרת קבוצת הריצה. "פתאום בריצה יש זמן לסיים פגישות שלא הספקת במהלך היום, כי כולם רצים עם כולם. זה מה שיפה בזה", סיפרה עו"ד ורטנפלד קלמנוביץ.
3 צפייה בגלריה
מרוץ שבלת השני
מרוץ שבלת השני
מרוץ שבלת השני
(גפן רזניק)
לצד כל המרתונים הארציים השונים שבהם הפירמה משתתפת, כגון מרתון תל אביב, הר לעמק, מוד-רן ועוד, ב"שבלת" יש מרתון ייחודי שנקרא "מרתון שבלת". הפירמה מעודדת את אנשיה ובני משפחותיהם לרוץ יחד, ובסיום הריצה לקיים פיקניק מפנק במתחם בפארק שהכינו במיוחד עבורם.
לצד אימוני הריצה, מציעים ב"שבלת", בין היתר, שיעורי פילטיס ויוגה ופגישות עם יועצת תזונה ליצירת תפריטים מותאמים אישית. כהעשרה נוספת, וכחלק מהעבודה המשותפת עם חברת "מובמנט", במשרד מתקיימות הרצאות של ספורטאים, ביניהם גם הג'ודוקא האולימפי לשעבר, אריק זאבי.
"מעוררים מודעות לנושאים שחשובים לנו"
האצנים של פירמת עורכי הדין הגדולה "שבלת" מאמינים שבריצה אפשר לא רק לשמור על איזון בין גוף לנפש, אלא גם להעלות מודעות לנושאים שהם מרגישים קרבה אידאולוגית אליהם. למשל, באחת הריצות בזמן הקורונה, עודדו הרצים את הצוותים הרפואיים באיכילוב, ולבשו חולצות ריצה עם מסר תומך.
באופן זהה, קבוצת הריצה עשתה את זה עם מסר הקורא לקידום נשים במקצועות הטכנולוגיים בעולם העבודה. "אנחנו נושאים גאווה עם החולצות, ומעוררים מודעות לנושאים שחשובים לנו", מציינת רוקח-נור.
3 צפייה בגלריה
שיעור יוגה
שיעור יוגה
שיעור יוגה
(שחר מלכי)
לשמור על כושר בשגרה בלתי אפשרית
"כולנו מוטרדים נורא במהלך היום, רוצים לפנות זמן למשפחה, לילדים ולהרגלים הבריאים בערב, אבל לפעמים זה לא מתאפשר", מוסיפה רוקח-נור. "המטרה שלנו כמעסיק היא להנגיש את הספורט גם במהלך היום".
את ההישגים שקטפו אנשי שבלת גם בהיבט התחרותי אי אפשר לבטל, אבל בוודאי שההישגים הבינאישיים הם אלו שמצליחים לעורר את ההדים הגדולים ביותר. "במהלך אחד הסגרים בקורונה, אנשים היו בבית, ורק ספורט יחידני היה אפשרי. אי אפשר היה להגיע לחוגים או להשתתף בקבוצת הריצה", סיפרה רוקח-נור. "חשבנו מה אפשר לעשות, ובסוף החלטנו על הקמת אתר ייעודי שיאפשר לבחור ערכת ספורט מותאמת אישית, שתשלח עד הבית. אנשים פשוט התרגשו. זה נתן להם את התחושה שהארגון נותן דגש על כושר ואורח חיים בריא גם במצבים כאלה".
הכתבה מתפרסמת במסגרת פרויקט מיוחד של כלכליסט וקבוצת "מובמנט". במסגרת הפרויקט נסקר את החברות והארגונים המובילים בקידום אורח חיים בריא בישראל.