סגור

ישראל תעביר לפלסטינים כמיליון חיסוני קורונה שתוקפם יפוג בקרוב

בתמורה לחיסונים שיועברו לרשות הפלסטינית, תקבל ישראל כמות זהה של מנות חיסון חדשות מחברת פייזר בחודשים ספטמבר-אוקטובר, על חשבון המשלוח שמיועד לפלסטינים. משרד ראש הממשלה מסר כי מלאי החיסונים שבידי ישראל עונה על כלל הצרכים

ישראל תעביר לרשות הפלסטינית בין מיליון ל-1.4 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה של חברת פייזר הנמצאות בארץ. בהודעה משותפת של משרד ראש הממשלה, משרד הבריאות ומשרד הביטחון, שפורסמה בצהריים (ו'), נמסר כי תוקפן של כלל מנות החיסון שיועברו לרשות הפלסטינית אמור לפוג בקרוב.

בתמורה לחיסונים שיועברו לרשות הפלסטינית, תקבל ישראל כמות זהה של מנות חיסון חדשות מחברת פייזר במהלך החודשים ספטמבר-אוקטובר, על חשבון המשלוח שמיועד לפלסטינים.
1 צפייה בגלריה
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס אבו מאזן
יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס אבו מאזן
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. עסקה רפואית
(צילום: אי פי איי)

בהודעה המשותפת הוסבר כי המתווה אושר לאור העובדה שמלאי החיסונים שבידי ישראל עונה על כלל הצרכים כיום. "בהתאם להמלצת הגופים הרלבנטיים", נמסר, "לאחר עבודת מטה וקבלת כלל האישורים הנדרשים, סוכם כי ישראל תעביר לרשות הפלסטינית 1-1.4 מיליון מנות חיסון נגד נגיף הקורונה של חברת פייזר הנמצאות בישראל".

בינתיים אובחנו אתמול 25 ישראלים חיוביים לקורונה. בבתי החולים מאושפזים 48 חולי קורונה, 24 מהם במצב קשה. 17 חולים מחוברים למכונות הנשמה. מאז פרוץ המגפה נפטרו בישראל 6,427 חולי קורונה - שישה מהם החודש.