סגור

יפעת שאשא ביטון: "נהפוך את ימי שישי בבתיה"ס לחברתיים"

שרת החינוך הנכנסת הודיעה כי בכוונתה לקיים לימודים חמישה ימים בשבוע ויום שישי יוקדש לפעילות חברתית ערכית. לדבריה, מעונות היום יועברו בקרוב למשרד החינוך. כמו כן התחייבה לרפורמות של עצמאות המנהלים והפחתת בחינות הבגרות

שרת החינוך הנכנסת יפעת שאשא ביטון אומרת שמעונות היום יועברו בקרוב מזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך. "דרושה מהפכה בחינוך לגיל הרך וזו לא עוד מסגרת לעידוד תעסוקה. זו מסגרת חינוכית לכל דבר", אמרה שאשא ביטון.

שאשא ביטון אמרה את הדברים בטקס חילופי השרים במשרד החינוך, לאחר שהחליפה את השר היוצא יואב גלנט.
1 צפייה בגלריה
שאשא ביטון
שאשא ביטון
יפעת שאשא ביטון, שרת החינוך
(צילום: עמית שאבי)
יצוין שהבטחות להעברת המעונות מזרוע העבודה במשרד העבודה והרווחה למשרד החינוך ניתנו כבר כמה פעמים, ונראה כי זו הפעם הראשונה שמדובר בכוונה רצינית.
על פי ההסכמים הקואליציוניים, העברת המעונות צריכה להיעשות עד אוגוסט. עם זאת, השאלה מה היקף התקציבים שיועברו לתגבור הפיקוח על המעונות, לתוספת סייעות ולהקמת מעונות נוספים נשארה פתוחה למשא ומתן בין שרי האוצר והחינוך.
ימי שישי חברתיים
שאשא ביטון ציינה שתקופת הקורונה יצרה שורה של פערים במערכת החינוך "שנצטרך להידרש אליהם מיידית". בין היתר מדובר, לדבריה, בפערי קרוא וכתוב בכיתות הנמוכות ובפערים של הכנות לבגרות אצל תלמידי התיכון. השרה התחייבה לערוך רפורמות של עצמאות למנהלים ולמורים שבלעדיה, לדבריה, לא ניתן יהיה לשפר את מעמדם. כן אמרה שתוריד את מספר בחינות הבגרות.
שאשא ביטון גם הציגה את תוכניתה לשינוי ימי השישי במערכת החינוך. בתיכונים היא רוצה לעבור לשבוע של חמישה ימי לימוד בעוד בבתי הספר היסודיים הייא מתכוונת להפוך את ימי שישי לימי חברתיים שיעסקו בפעילות חברתית וערכית.