סגור

פרסום ראשון
עמיר פרץ בדרך להיות יו"ר התעשייה האווירית

שר הביטחון בני גנץ מייעד את יו"ר מפלגת העבודה לשעבר עמיר פרץ ליו"ר תע"א. אף שהמינוי כרוך גם בהסכמתו של שר האוצר אביגדור ליברמן, גורמים המעורים בפרטים מסרו ל"כלכליסט" כי המינוי נסגר בין ליברמן וגנץ, וכי ליברמן לא צפוי להתנגד לו באופן פעיל

שר הביטחון בני גנץ, צפוי למנות את שר הביטחון ויו''ר מפלגת עבודה לשעבר עמיר פרץ ליו''ר התעשייה האוירית. כך נודע לכלכליסט. המשרה התפנה בתחילת השנה אחרי שהיו"ר הקודם, הראל לוקר, פרש ומונה ליו''ר חברת פז.
כוונותיו של גנץ הפתיעו רבים אחרי ששרי ביטחון תמיד הקפידו על מינויים מקצועיים לתפקיד הזה כגון יאיר שמיר, רפי מאור ולוקר עצמו. פרץ שימש שר הכלכלה בממשלת נתניהו-גנץ ופרש מהחיים הפוליטיים. הצטרפותו לממשלתו של נתניהו הביאה עליו ביקורת חריפה מצד חברת מפלגת העבודה. כמו כן, הוא גם הסיר את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה אחרי שהבין שסיכויו אפסו.
תפקיד יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית הוא אחד מהנחשקים במשק שכן מדובר בחברה ביטחונית המעסיקה כ-15 אלף עובדים ולה מחזור של יותר מ-4 מיליארד דולר וצבר הזמנות של כ-13 מיליארד דולר. שכרו של היו''ר (במשרה מלאה) יכול להגיע למיליון שקל בשנה כאשר לצידו לשכה ותנאים טובים.

1 צפייה בגלריה
מימין יו”ר העבודה עמיר פרץ ויו”ר כחול לבן בני גנץ
מימין יו”ר העבודה עמיר פרץ ויו”ר כחול לבן בני גנץ
עמיר פרץ ובני גנץ
(צילום: דנה קופל, אוראל כהן)

החברה מתמודדת עם כמה וכמה אתגרי ענק: הנפקתה צפויה לצאת לדרך בקרוב, אך היא התעכבה בשל חילוקי דעות בין גנץ, לבין מי שהיה בממשלה הקודמת השר הממונה על החברות הממשלתיות - דוד אמסלם.
המינוי של פרץ דורש את הסכמת שר האוצר אביגדור ליברמן, שעתיד לקבל לידיו בחזרה את האחריות על החברות הממשלתיות. גורמים המעורים בפרטים מסרו ל"כלכליסט" כי מינויו של פרץ נסגר בין ליברמן לבין שר הביטחון בני גנץ, וכי ליברמן לא צפוי להתנגד לו באופן פעיל.
יצוין, כי רק לאחרונה מונה לתעשייה האווירית מנכ"ל חדש - בועז לוי. כמו כן יש ויכוח חריף בין הממונה על השכר באוצר, קובי בר נתן, לבין יו''ר ועד העובדים יאיר כץ (בנו של ח"כ חיים כץ) על חריגות שכר.
מלשכתו של גנץ לא נמסרה תגובה לידיעה.