סגור

פרסום ראשון
קבוצת ברוש על המדף: בית המשפט אישר לפעול למכירתה

לאחרונה הוציא ביהמ"ש לבקשת הקבוצה צו עיכוב הליכים לאחר שצברה חובות של כ-248 מיליון שקל. עם בעלי הקבוצה נמנה שרגא ברוש, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים

יוצאת למכירה: שופט בית המשפט המחוזי בירושלים אביגדור דורות אישר היום (ג') למנהל ההסדר בקבוצת מפעלי ברוש של שרגא ברוש, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים, להוציא את הקבוצה למכירה. מנהל ההסדר, עו"ד צוריאל לביא ממשרד ליפא מאיר, יוכל עתה לפרסם הזמנה להציע הצעות לרכישת מניות החברות ו/או פעילותן ונכסיהן. הבקשה הוגשה על ידי מנהל ההסדר ובא כוח הקבוצה, עוה"ד עדי בראונשטיין וגיל הירשמן.
"כלכליסט" חשף החודש כי הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים בקשה דחופה לעיכוב הליכים לקבוצת מפעלי ברוש בשל חובות בסך 248 מיליון שקל. החברות שביקשו עיכוב הליכים הן החברות "י. ברוש שיווק ושירותים" ו"קבוצת מפעלי י. ברוש". על פי הבקשה, הדירקטורים והמנהלים בחברות הללו הם שרגא ברוש, לשעבר נשיא התאחדות התעשיינים, ואחיו יריב ברוש. השופט דורות הוציא צו עיכוב הליכים ומינה לחברות את עו"ד לביא כמנהל הסדר. הקבוצה מפעילה שני מפעלים.
2 צפייה בגלריה
שרגא ברוש בית משפט 16 בדצמבר 2021
שרגא ברוש בית משפט 16 בדצמבר 2021
שרגא ברוש באחד הדיונים בבית המשפט
(צילום: יואב דודקביץ)
במסגרת בקשה להוציא את הקבוצה למכירה ציין מנהל ההסדר כי קרן טנא המיוצגת על ידי עו"ד קרן רייכבך סגל הביעה נכונות להגשת הצעת רכישה של החברות. "מנהל ההסדר והחברות סבורים כי יש להרחיב ולמצות את האפשרויות לרכישה ולנהל הליך מכר תחרותי במקביל לבדיקת הנאותות שמתבצעת על ידי קרן טנא".
החברות שפנו לבית משפט הן בבעלות משפחת ברוש, חברות ותיקות העוסקות בתחום תעשיית הפלסטיק ובתחום ייצור חוטים סינתטיים המשמשים בעיקר את תעשיית השטיחים (המפעל באזור התעשייה ברקן) ובתחום ייצור אריזות גמישות (המפעל באזור התעשייה נוף הגליל).
2 צפייה בגלריה
עו"ד אופיר רונן 2.5.21
עו"ד אופיר רונן 2.5.21
עו"ד אופיר רונן
(צילום: נדיה פונכץ)
ליאון פרץ, ראש ההסתדרות במרחב העמקים הצפוני, מסר בתגובה: "אנו דורשים שכל אישור של מכר יהיה כפוף לחתימה על הסכמים קיבוציים עם הרוכשת. לא יהיה מצב אחר, נקודה".
עו"ד אופיר רונן, בא כוח 60 עובדי קבוצת מפעלי י' ברוש באתר נוף הגליל, מסר בתגובה: "עובדי החברה באתר החברה בנוף הגליל דורשים כי מכירת החברה תהיה כפופה להסכמים הקיבוציים החלים על החברה , וכן להתחייבות הרוכשת להעסקת רוב עובדי החברה באתר בנוף הגליל, תוך שמירה על ותק לעניין חופשה והבראה. העובדים מתכוונים להיפגש עם כל הקונים הפוטנציאליים שיגישו הצעות למנהל ההסדר, על מנת לגבש את עמדתם באשר לזהות הגורם שעליו הם ימליצו לבית המשפט כזוכה במכרז".