סגור

הווטסאפ של הנאשם ברצח אלדד פרי: "When you have to shoot shoot, don't talk"

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד דניאל קידר, בן 64 מראשון לציון, על רצח של יזם הנדל"ן ב-15 באוקטובר, על רקע אכזבתו מאובדן כספו בפרויקט נדל"ן של פרי אשר בו השקיע; בין ההוכחות הרבות שבידי המשטרה, התכתבויות של קידר בקבוצת הרכישה בוואטסאפ שרומזות למעשה

רצח יזם הנדל"ן אלדד פרי: פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה הבוקר לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד דניאל קידר בן 64 מראשון לציון, בגין רצח בנסיבות מחמירות של פרי ב-15 באוקטובר על רקע אכזבתו מאובדן כספו בפרויקט נדל"ן של פרי אשר בו השקיע.

קידר נאשם כי לאחר תקופה ארוכה בה ביצע מעקבים ותצפיות כדי ללמוד על שגרת חייו של פרי, הוא הגיע רכוב על אופנועו מחוץ לבית הכנסת בו נהג פרי להתפלל ברחובות, שם ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב באקדחו האישי ונמלט מהמקום.

2 צפייה בגלריה
אלדד פרי
אלדד פרי
אלדד פרי
(צילום: עמית שעל)

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד גלעד ארליך, קידר הצטרף בשנת 2018 לקבוצת רכישה שארגן פרי לבניית בניין מגורים בלוד. קידר שילם מראש לפרי 2.2 מיליון שקל עבור שתי דירות, וזאת בהסתמך על ערבות אישית של פרי.
במהלך החודשים ספטמבר-אוקטובר 2020 הוגשה בקשה לחדלות פירעון נגד קבוצת הנדל"ן של פרי, וכן נגד פרי עצמו ובכלל זאת נכסיו האישיים. במסגרת עבודת הנאמנים אישר בית המשפט מתווה לשיקום הפרויקט בו השקיע קדר, במסגרתו הוא חויב לשלם סכום נוסף של כ-1.4 מיליון שקל על מנת לקבל לידיו את הדירות אשר רכש.
בשלב הזה, לפי האישום, החל קידר לתכנן את מעשה הרצח. הוא החל לבצע מעקבים ותצפיות על פרי, כאשר בין היתר נהג להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לאזור מגוריו ברחובות, תצפת על ביתו ולמד את שגרת חייו. במהלך תצפיותיו למד קדר כי פרי נוהג לפקוד את בית הכנסת.
לפי האישום, באחד הבקרים הגיע קידר לחניון בית הכנסת כשהוא רוכב על אופנוע שבבעלותו, כאשר לוחית הזיהוי שלו מוסתרת וכשהוא חמוש באקדחו האיש, שאותו החזיק ברישיון. "הנאשם המתין לפרי עד להגעתו לבית הכנסת, אז ירה בו שבעה כדורים מטווח קרוב ביותר והביא למותו במקום", נכתב באישום.

2 צפייה בגלריה
דניאל קדר החשוד ברצח אלדד פרי
דניאל קדר החשוד ברצח אלדד פרי
דניאל קדר, החשוד ברצח אלדד פרי
(יריב כץ)

במקביל לכתב האישום הוגשה נגד קידר בקשת מעצר עד תום ההליכים, בה ציינה הפרקליטות: "מעשי המשיב מגלמים מסוכנות רבה, מדובר במשיב אשר בתכנון קר ומחושב למד את אורחות חייו של המנוח, ביצע מעקבים מרובים ובחר את זירת הרצח כחודשיים טרם ביצועה. המשיב ביצע את המעשים בקור רוח, שיטתיות ויסודיות באופן מושכל ומתוכנן. עסקינן בירי אכזרי ללא רחם. המנוח נורה בעורפו, חזהו גבו ידו ורגלו באופן שהותיר פגיעה במרבית האיברים החיוניים בגופו, ירי שהוביל למותו של המנוח. במעשיו אלו וידא המשיב את מותו של המנוח".
קידר נעצר לפני כשלושה שבועות על ידי ימ"ר מרכז לאחר חקירה מהירה ואינטנסיבית, במהלכה בחנו החוקרים מי מבין מאות רוכשי הדירות של פרי עשוי להיות "חשוד פוטנציאלי". כך הגיעו לקידר, אשר החזיק אקדח ברישיון ואופנוע. האקדח אשר נתפס בביתו נשלח לבדיקות מעבדה, ולטענת המשטרה נמצא כי הוא זה אשר שימש ככלי הרצח של פרי.
מבקשת המעצר נגד קידר עד תום ההליכים עולה כי בידי המשטרה ראיות רבות לכאורה הקושרות את קידר לרצח של פרי: חוות דעת של מעבדת הנשק הקובעת כי ישנה התאמה מלאה בין אקדח הגלוק האישי של פרי לתרמילים שנמצאו בזירת הרצח, פלטי מערכת איתוראן הממקמים את קידר באזור בעת ביצוע התצפיות והמעקבים שקדמו לרצח, צילומי מצלמות אבטחה שמתעדות את קידר בשכונת מגוריו של פרי ברחובות בעת ביצוע המעקבים אחריו, עדויות של עדי ראייה שהבחינו באופנוע לפני הירי ואחריו (יצוין כי לוחית הזיהוי של האופנוע כוסתה באיזולירבנד כדי למנוע זיהוי) ופלט קבוצות הווטסאפ של קבוצת הרכישה ובו התכתבויות של קידר, ובין השאר משפט שכתב שם ביולי השנה: "מתי תפנימו שהדיבורים לא יעזרו? When you have to shoot, shoot, don't talk"
לטענת הפרקליטות והמשטרה קידר – שהכחיש את ביצוע הרצח במהלך חקירתו, וסנגורו, עו"ד ששי גז, שעומד על חפותו - קשר את עצמו במהלך החקירה לשימוש בלעדי שעשה במכוניתו (באמצעותה נעשו המעקבים אחר פרי), באקדחו ובאופנוע הקוואסקי שלו.