סגור

זינוק במתחסנים בבוסטר לפני עדכון התו הירוק: יאבדו אותו לימים ספורים

יותר מ-78 אלף ישראלים קיבלו את החיסון השלישי אתמול, הכי הרבה זה חודש. אם הם קיבלו את מנת החיסון השנייה לפני יותר מחצי שנה, למשך כמה ימים הם לא ייהנו מתו ירוק. 4,354 אובחנו אתמול כחיוביים, 56% מהם תלמידים. 100 אלף תלמידים בבידוד, שיעור הבדיקות החיוביות נותר נמוך מ-4%

כשני מיליון ישראלים יאבדו את זכאותם לתו הירוק ביום ראשון הקרוב, אבל בימים שלאחר מכן צפויים רבים לקבל מחדש תו ירוק: מספר המתחסנים אתמול במנה השלישית היה הגבוה ביותר ביום אחד זה חודש שלם, על רקע העדכון הקרוב של התו הירוק.

יותר מ-78 אלף קיבלו את מנת הבוסטר אתמול, אך אם הם קיבלו את החיסון השני לפני יותר מחצי שנה - בימים הקרובים הם לא ייהנו מתו ירוק. הם יקבלו אותו מחדש שבוע לאחר קבלת החיסון. עלייה נרשמה גם במספר המתחסנים במנה ראשונה אתמול - יותר מ-11 אלף ישראלים.
שיעור הבדיקות החיוביות נותר מתחת ל-5%, כמו בכל השבוע האחרון. 3.8% מתוך 115 אלף בדיקות הקורונה שהתבצעו אתמול נמצאו כחיוביים לקורונה. בסך הכול 4,354 ישראלים אומתו אתמול כנדבקים בנגיף, מתוכם 2,479 תלמידים - 56%. כ-100 אלף תלמידים עדיין לא יכולים להגיע למוסדות החינוך - קרוב ל-24 אלף הם חולים פעילים, יותר מ-76 אלף נמצאים בבידוד.
פרט לעלייה במספר המתחסנים, חדשות טובות אחרות הן ירידה נוספת במספר החולים קשה. לפי הנתונים הראשוניים מספרם כעת הוא 609, לאחר שבתחילת השבוע עוד היה גבוה מ-700.
במשטרה נערכים לשינוי בתו הירוק, ויתמקדו באכיפה בערים האדומות, באירועים גדולים כמו מגרשי כדורגל, אולמות ופסטיבלים וכן במינוי נאמני קורונה בעסקים ובאולמות האירועים המחויבים בכך. בימים הראשונים של האכיפה המשטרה תתמקד בהסברה ולא בחלוקת דו"חות.


1 צפייה בגלריה
חיסון שלישי נגד קורונה מכבי רמת השרון
חיסון שלישי נגד קורונה מכבי רמת השרון
חיסון שלישי נגד קורונה מכבי רמת השרון
(עידו ארז)