סגור

ליברמן: "מנכ"ל המשביר מתלונן? הם הרוויחו מיליונים ב-2021"

שר האוצר: "בצרפת היו 300 אלף מאומתים ב-24 שעות. בלי היסטריה ובלי שום תסריטים שחורים. זה מה שהייתי רוצה לראות גם בישראל

"אני ער לכל הזעקה. אני קצת מופתע מכלי התקשורת שמנסים להביא את הציבור לחרדה"- כך אמר בצהריים שר האוצר אביגדור ליברמן בישיבת סיעתו ישראל ביתנו.
לדבריו, "לפי דו"ח ארגון הבריאות העולמי, בצרפת היו 300 אלף מאומתים ב-24 שעות. בלי היסטריה ובלי שום תסריטים שחורים. זה מה שהייתי רוצה לראות גם בישראל. להתייחס לעובדות באופן רציני ושקול ולהבין שיש באמת עבודה טובה".

1 צפייה בגלריה
שר האוצר אביגדור ליברמן
שר האוצר אביגדור ליברמן
שר האוצר אביגדור ליברמן
(צילום: יואב דודקוביץ)
ליברמן הוסיף כי "מחכים לנו ינואר ופברואר מאוד לא פשוטים, אבל אנו ערוכים. זה לא סוף העולם. אני עושה מעקב יומי על כל ענף ועל כל התפתחות בכלכלת ישראל. אנחנו ב-10 בינואר, פחות משליש חודש. להגיע למסקנות אפוקליפטיות בתוך 10 ימים זה פשוט לא אחראי".
שר האוצר התייחס לתלונות של ראשי המשק על אי-מתן פיצויים כעת לנוכח הירידה בפדיונות ואמר: "מנכ"ל המשביר (רמי שביט - צ"ז) מתלונן על הטיפול הממשלתי. מאחר שהמשביר זו חברה שנסחרת בבורסה, הנתונים גלויים. ב-2019 היא הפסידה 20 מיליון שקל, וב-2021 הרוויחה 18 מיליון שקל. ארבע החברות הגדולות של הקניונים הרוויחו ב-2021 2.6 מיליארד שקל. אני מדבר רק על שלושת הרבעונים הראשונים, והאחרון היה הכי חזק והכי רווחי".
ליברמן התייחס לנתוני המשק ואמר כי "בסיכום שנת 2021 הגירעון ירד ל-4.5%, הרבה מתחת לכל התחזיות הכי אופטימיות. המשק נמצא בתנופה. גם כשאני מסתכל על הכנסות המדינה הן עמדו ב-2021 על 413 מיליארד שקל, זה 19% יותר מאשר ב-2019. זו עוד אינדקציה לגבי מה שקורה במשק".