סגור
בחירות רשויות מקומיות אוקטובר 2018
בחירות לרשויות מקומיות (ארכיון). מיליונים לא יודעים היכן יצביעו

9 ימים לפני הבחירות לרשויות המקומיות: מיליוני הודעות לבוחר עדיין לא נשלחו

כ-3 מיליון בוחרים שהיו אמורים לקבל את ההודעות באמצעות דואר ישראל - עדיין לא קיבלו אותן; במקביל נשלחו השבוע הודעות לבוחרים בעוטף המתגוררים בבתי המלון, אף שהוחלט לדחות את הבחירות ביישובים שם לנובמבר

הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו בעוד 9 ימים (יום שלישי, 27.2), אך מיליוני בוחרים עדיין לא קיבלו את המידע לגבי הקלפיות אליהן הם משויכים. החשש הוא כי כ-3 מיליון בוחרים שאמורים לקבל את ההודעות באמצעות דואר ישראל לא יקבלו אותן במועד, מאחר שטרם הועברו לדואר.
ההודעות שמונפקות על ידי דפוס בארי מחולקות על ידי דואר ישראל וחברת השליחויות מסר. הן אמורות להגיע לאזרחים כשבוע-שבועיים לפני יום הבחירות, אך כאמור עדיין לא הועברו לדואר למיון והפצה. בחברה התריעו על כך בפני הרשויות.
גם אם מיליוני ההודעות יגיעו בימים הקרובים לבית המיון המרכזי, לא יהיו מספיק ימי עבודה כדי להספיק לחלק את כולן עד ליום הבחירות - והודעות רבות יגיעו ליעדן רק לאחר המועד.
יצוין כי הבוחרים קיבלו הודעות לקראת המועד המקורי של הבחירות, שאמורות היו להתקיים בסוף אוקטובר. ואולם עקב דחיית המלחמה בשל הבחירות, היה צורך לשלוח הודעות חדשות. בוחרים שלא קיבלו הודעה יכולים לבדוק את מיקום הקלפי שלהם באתר של משרד הפנים.
בתוך כך, השבוע יישלחו גם הודעות על יום הבחירות והקלפי למאות אלפי המפונים מהעוטף ומקו העימות, שרק בשבוע שעבר הוחלט שלא יצביעו ב-27 בפברואר. הבחירות ביישובים ובמועצות שלהם יתקיימו בנובמבר, אבל ההודעה לבוחר בכל זאת תגיע לבתי המלון.