סגור

המשטרה חשפה בטעות את הסיסמה לאייפון של עד בפרשת משה חוגג

בבקשה הפומבית שהגישה היום לבית המשפט יאח"ה להמשך האחזקה בשני ניידים של רועי ברוכיאל, עוזרו האישי וחברו של בעל השליטה בקרן סינגולריטים, החשוד בהונאת קריפטו, היא צירפה בטעות גם את קוד הכניסה הסודי לאחד הטלפונים - מידע הפוגע בפרטיותו. טרם נמסרה תגובת המשטרה

המשטרה חשפה בטעות את סיסמת האבטחה לאייפון 11 של עד בפרשת "המשחק הגדול" – חשד לביצוע עבירות מרמה, גניבה והלבנת הון בחברת מטבעות הקריפטו סינגולריטים של איש העסקים משה חוגג. כך עולה מבקשה להארכת האחזקה בטלפונים הניידים של העד שהגישה היום (ג') היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) לבית משפט השלום בראשון לציון.

על פי הבקשה, במסגרת החקירה תפסה יאח"ה שני טלפונים ניידים של העד רועי ברוכיאל, שהיה חברו ועוזרו האישי של חוגג. בניידים – סמסונג נוט 8 ואייפון 11 – יש ככל הידוע ראיות הרלוונטיות לחקירה. אחת ל-180 יום המשטרה נדרשת לבקש מבית המשפט להאריך את אחזקת התפוסים – וברוכיאל נתן הסכמתו. על פי הבקשה, חוקרי יאח"ה קיבלו את אישורו של ברוכיאל להמשך האחזקה בניידים. כאמור בנספח שהגישו לבית המשפט, ובו פירוט הניידים, החוקרים ציינו משום מה גם את הסיסמה לנייד של ברוכיאל, אף שמדובר במידע הפוגע בפרטיותו.

1 צפייה בגלריה
כנס וירג'ין לחדשנות 2019 משה חוגג מינגלינג
כנס וירג'ין לחדשנות 2019 משה חוגג מינגלינג
משה חוגג
(צילום: אוראל כהן)
על פי החשד בפרשה, חוגג ושותפיו נהגו לגייס מאות מיליוני דולרים ממשקיעים למיזמים נוצצים ומבטיחים בתחום המטבעות הדיגיטליים, תוך הצגת מצגי שווא מתוחכמים, כמו על אודות סלבריטאים מעולמות הספורט והקולנוע שהשקיעו בהם לכאורה. אולם בפועל, לפי החשד, כספי המשקיעים התמימים, בהיקפים של מאות מיליוני דולרים, נגנבו על ידי החשודים, ובראשם חוגג, למימון אורח חיים ראוותני ופזרני, הכולל רכישת רכבי פאר, נדל"ן יוקרתי, טיסות מסביב לעולם במטוסים פרטיים ועוד.
טרם נמסרה תגובת המשטרה.