סגור

המשטרה: עדי שלג שימש כצינור מוביל להלבנת כספים בפרשת משה חוגג

המנכ"ל ושותפו לשעבר של משה חוגג בקרן ההשקעות, מהחשודים המרכזיים בפרשת הונאת הקריפטו, ביקש לעזוב ללונדון בטענה שמשפחתו, וכן עסקי הקוסמטיקה והנדל"ן שלו, מרוכזים באנגליה. המשטרה: חשש שימלט וישבש חקירה, מעורבותו במיזמי הכזב הינה חמורה ומוצקה

"עדי שלג שימש כצינור מוביל להלבנת כספי הגניבה בקרן סינגולריטים של משה חוגג, והוא מעורב עד צוואר בפעילות פלילית רחבת היקף וסדרתית". כך טוענים ביחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה (יאח"ה), במסגרת התנגדות שהגישו השבוע לבית המשפט לבקשתו של שלג, מנכ"ל ושותף (22.5%) לשעבר בסינגולריטים ואחד החשודים המרכזיים בפרשת הונאת הקריפטו, לעזוב את ישראל ללונדון.
שלג, עד המדינה לשעבר בפרשת הרצת המניות באי.די.בי אחזקות שחשוד בפרשת סינגולריטים ביחד עם חוגג בביצוע עבירות הונאה וגניבה בהיקף עשרות מיליוני שקלים, סיים לפני כשבועיים מעצר בית בבית הוריו בת"א.

1 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 9.12.21 עדי שלג
מוסף שבועי 9.12.21 עדי שלג
עדי שלג
(צילום: אוראל כהן)
הוא ביקש לבטל צו עיכוב יציאה מהארץ שהוצא נגדו בשל החקירה, בטענה שהוא, אישתו השנייה ושני ילדיו הקטנים העתיקו לאחרונה את חייהם לאנגליה. שלג טען שבכסף שהוא מרוויח בחו"ל עליו לדאוג, מלבד פרנסת משפחתו, גם לשלם מזונות לגרושתו, אם ארבעת ילדיו הנוספים. על כן לטענתו הוא לא יוכל לעמוד בהוצאות הרבות אם ייאסר עליו לצאת מישראל.


כאמור במשטרה מתנגדים בתוקף לבקשה, בשל חשש להימלטות ושיבוש חקירה לאור חומרת החשדות נגד שלג. "התמונה העובדתית העולה מחומר החקירה בכל הנוגע לשלג, היא כי מעורבותו במיזמי הכזב הינה חמורה, מוצקה ונשענת על אדנים יציבים". עוד הוסיפו במשטרה כי: "שלג טען כל העת שהסיבה שעזב את הארץ עם ילדיו הינה בשל איומים שהופעלו עליו על ידי חשוד אחר בפרשה. שוו בנפשכם כיצד ינהג שלג עת עליו להתמודד עם אימת הדין".
במשטרה הוסיפו כי על אף שעסקיו של שלג כיום בתחום הקוסמטיקה והנדל"ן מרוכזים לטענתו בלונדון, אין חשש שיפגעו אם יישאר בישראל. על פי עדותו במשטרה שלג נמצא בתהליכי הקמת עסק לטיפולים קוסמטיים, עסק הרשום על שם אישתו. על פי המשטרה אישתו חזרה זה מכבר לאנגליה ומנהלת עסקיה משם. בנוסף טען שלג כי הוא מתכנן להקים עסק בתחום יזמות הנדל"ן באמצעות חברה מקומית, אולם העסק טרם קם.
"החשוד מסר כי הוא מנהל עם שותף ישראלי בשם רן בורשטיין חברת נדל"ן בספרד בשם CASA RA IBERIA S.L, שלה נכסים מניבים", טוענים בנוסף במשטרה. "מבדיקה עולה כי שותפו מבקר רבות בישראל כך שטענתו שמטה לחמו נפגע אינה נכונה עובדתית".