סגור

פרשת חוגג: מעצרו של עדי שלג הוארך בעוד 3 ימים; המשטרה: "מעורב עיקרי"

זוהי הארכת מעצר שלישית לשלג, שותפו לשעבר של משה חוגג בקרן סינגולריטים, אשר חשוד ביחד איתו בהונאת משקיעי קריפטו. סנגורו של שלג: "איזה שיבוש חקירה הוא יכול לעשות ועם מי? אם מישהו לקח את כספי המשקיעים הוא לא מודע לזה ולא יודע"

בית המשפט האריך היום (א') בפעם השלישית את מעצרו של עדי שלג, שותף לשעבר (22.5%) בקרן סינגולריטים של איש העסקים משה חוגג, במסגרת פרשת הונאת משקיעי הקריפטו בקרן ההשקעות. שופט בית משפט השלום בראשל"צ, טל ענר, קיבל חלקית את בקשת המשטרה ורשות המסים, שביקשו שישה ימי מעצר נוספים, והותיר את שלג, עד המדינה לשעבר בפרשת הרצת מניות אי.די.בי, במעצר עד יום שלישי.

חוגג, יחד עם הכוורת שלו ובה שלג, חשודים בעבירות הלבנת הון, עבירות מס, קשירת קשר לפשע, גניבה בידי מורשה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ורישום כוזב במסכי תאגיד. לחוגג עצמו בלבד מיוחסות בנוסף עבירות מין, סמים ומוסר חמורות.
על פי החשד, חוגג ושותפיו נהגו לגייס מאות מיליוני דולרים ממשקיעים למיזמים נוצצים ומבטיחים בתחום המטבעות הדיגיטליים, תוך הצגת מצגי שווא מתוחכמים – למשל אודות סלבריטאים מעולמות הספורט והקולנוע שהשקיעו בהם לכאורה. ואולם בפועל, לפי החשד, כספי המשקיעים התמימים בהיקפים של מאות מיליוני דולרים נגנבו על ידי החשודים ובראשם חוגג, למימון אורח חיים ראוותני ופזרני, הכולל רכישת רכבי פאר, נדל"ן יוקרתי, טיסות מסביב לעולם במטוסים פרטיים ועוד.

1 צפייה בגלריה
עדי שלג מעיד בפרשת הרצת המניות של דנקנר ב2015
עדי שלג מעיד בפרשת הרצת המניות של דנקנר ב2015
עדי שלג
(אוראל כהן)
"החשוד פה היה מעורב, ומעורב עיקרי", אמר נציג המשטרה, עו"ד רפ"ק אריאל פרידמן, לשופט, כשביקש הארכת מעצר לשלג מחשש לשיבוש החקירה ותיאום גרסאות. "איזה שיבוש הוא יכול לעשות ועם מי?", שאל עו"ד אבי חימי, סנגורו של של שלג, בדיון. "בית המשפט יקרא את עדויות עדי המדינה, איזה קשר הם יכולים להצביע על שלג. זה פרוש בתביעות אזרחיות כבר שנים".
"עדי עסק בבניית כל הפלטפורמות", הוסיף חימי. "כל נושא הקריפטו, בעולם הזה יש לו ניסיון רב של פיננסים ובנייה של תבניות. על העבודה שלו הוא קיבל תמורה. מרגע שהגיעו הכספים של המשקיעים, הוקמו חברות בצורה מסודרת ואז הוא עזב. אם מישהו לקח את כספי המשקיעים הוא לא מודע לזה ולא יודע. זה לא מעניינו. בכל החברות הללו הוא לא בעל שם רשמי".
במהלך הדיון עדכן נציג המשטרה את השופט שנותרו עוד שלושה חשודים במעצר מלבד שלג – חוגג, שמעצרו הוארך ביום חמישי בעוד 7 ימים, ושני מעורבים נוספים ששמם אסור לפרסום.