סגור
אנטנה סלולרית
שיבושים קשים בתקשורת הסלולית (צילום: shutterstock)

בשל השבתת אתרים של חברת החשמל בעוטף עזה - שיבושים קשים בתקשורת הסלולית באזור

המצב בשטח מונע מחברת החשמל להגיע לאתרים על מנת לטפל בתקלות, מה שמשפיע על פעילות אנטנות סלולר באזור עוטף עזה. גם טכנאי בזק פועלים באזור הדרום כדי לתקן תשתיות אינטרנט וטלפוניה שנפגעו

קרוב ליממה וחצי לאחר תחילת מתקפת הטרור של חמאס, התקשורת הסלולרית ביישובי עוטף עזה עדיין סובלת משיבושים קשים.
מרבית השיבושים הם תוצאה של קשיים באספקת החשמל לאזורים שונים, מהשבתה של מספר אתרים של חברת החשמל באזור עוטף עזה ובאשקלון.
המצב בשטח מונע מחברת החשמל להגיע לאתרים על מנת לטפל בתקלות, מה שמשפיע על פעילות אנטנות סלולר. בחדשות 13 דווח אתמול שראש מועצת שדות נגב טוען שצהל לא מאפשר לעובדי חברת החשמל להיכנס לאזור עוטף עזה. חברות הסלולר מנסות להגיע לאתרים בגיבוי רכבים מוגנים ולהחליף גנרטורים, שגם פעילותם מוגבלת בזמן.
גם טכנאי בזק פועלים ביישובי עוטף עזה והדרום המאוימים, לדברי החברה תוך סיכון חיים, כדי לתקן תשתיות אינטרנט וטלפוניה שנפגעו במהלך הלחימה. "תיקון התשתיות מתבצע באופן מתואם עם כוחות הביטחון והטכנאים מגיעים לכל מקום שכוחות הביטחון אישרו להם להיכנס אליו", נמסר מבזק. "בשלב זה, הצוותים אינם מורשים להיכנס לחלק מיישובי עוטף עזה". בבזק הוסיפו שיותר מ-250 מעובדי החברה גויסו למילואים ושאר עובדי החברה עובדים בקצב מוגבר כדי לשמור על רצף פעילות סדיר.
ממשרד התקשורת נמסר: "מהערכת מצב שקיימנו הבוקר, עדיין ישנם פערים באספקת שירותי תקשורת הנובעים בעיקרם מאי אספקת חשמל רציפה. המשרד, בסיוע פיקוד דרום, נערך לאשר הכנסת צוותים לטיפול בתקלות החשמל, הכנסת גנרטורים, ותיקון תקלות התקשורת באזור העוטף. חברות התקשורת כולן מגוייסות למטרה זו וכולנו ערוכים ומוכנים להחזיר את הקליטה הסלולרית בהקדם האפשרי".