סגור
מימין מיכאל לוי ו רמי אונגר יבואני הרכב
מיכאל לוי (מימין) ורמי אונגר (צילומים: אלירן אביטל, עמית שעל)

סוף למאבק על זיכיון קיה: העליון דחה את הערעור של מיכאל לוי

מיכאל לוי, שהחזיק בעבר בזיכיון קיה, תבע 192 מיליון שקל מרמי אונגר בטענה כי הזיכיון הועבר אליו עקב "שידול, שוחד, קנוניה וקשר מושחת בין אונגר ליצרנית קיה". ב-2021 הפסיד לוי בביהמ"ש המחוזי בתל אביב, וכעת שופטי העליון החליטו כי "אין מקום להתערב בפסיקה"

מאבק משפטי ארוך שנים בין שניים מיבואני הרכב הגדולים בארץ הסתיים היום (ב') סופית: בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש יבואן פיאט וסובארו, מיכאל לוי, שהפסיד בבית המשפט המחוזי ת"א לרמי אונגר.
בשנים 2007-1994 החזיק לוי בזיכיון קיה. בסוף 2007 הודיעה קיה ללוי כי לא תחדש את הזיכיון שלו, וב-2008 העבירה אותו לאונגר. לוי טען כי הזיכיון הועבר עקב "שידול, שוחד, קנוניה וקשר מושחת בין אונגר ליצרנית קיה". התביעה הראשונה והמקורית הוגשה כבר ב-2008. לוי, שתבע 192 מיליון שקל מאונגר, הפסיד בבית המשפט המחוזי בתל אביב ב-2021, כשהשופטת צילה צפת דחתה את העתירה שהגיש.
הסכסוך בין אונגר ללוי ובנו אחיעד הגיע לטענות על ריגול עסקי וריגול עסקי נגדי ופריצה למחשבים, אבל בסופו של דבר החליט בית המשפט המחוזי כי הטענות של לוי לשוחד ושידול לא הוכחו. הוא חייב את לוי ב-3 מיליון שקל בגין גזל סודות מסחריים ופסק עליו הוצאות של 1.5 מיליון שקל.
"לאחר שעיינו בחומר מצאנו כי אין מקום להתערב בפסיקת בית המשפט המחוזי", פסקו שופטי העליון יצחק עמית, גילה כנפי-שטייניץ וחאלד כבוב. את אונגר ייצגו עורכי הדין דורי קלגסבלד ואמיר שרגא. את החברות שבשליטת משפחת לוי ייצגו עורכי הדין גיורא ארדינסט ואיל רוזובסקי.