סגור
רכבת קלה קו אדום הרכבת הקלה הקו האדום
הרכבת הקלה בגוש דן (צילום: Jose HERNANDEZ Camera 51 / Shutterstock)

תביעה של כ-24 מיליון שקל נגד נת"ע: לא שילמה על עבודות ברכבת הקלה

חברת ההנדסה ברן ישראל טוענת כי ביצעה עבודות בקו הירוק ובקו הסגול, אך כאשר ביקשה את התשלום המגיע לה, "נת"ע החלה במסכת התחמקויות וגרירת רגליים ובתוך כך שילמה לברן רק חלק מחובה"

חברת ההנדסה ברן ישראל הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה של כ-24 מיליון שקל נגד נת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים להסעת המונים), האחראית על פרויקט הרכבת הקלה בגוש דן, בטענה כי לא שילמה לה עבור עבודתה בפרויקט.
במסגרת התביעה טוענת ברן ישראל באמצעות משרד עו"ד מיתר כי עניינה של התביעה "בהימנעות נת"ע מלשלם לברן את התמורה עבור עבודתה של האחרונה בפרויקט הרכבת הקלה, ולפצותה בגין הנזקים הרבים שגרמה נת"ע לברן". נטען בתביעה כי ברן התקשרה עם נת"ע לצורך ביצוע עבודות ניהול ופיקוח בשני מקטעים של הרכבת הקלה (הקו הירוק והקו הסגול).
עוד נטען כי לאחר חתימת ההסכם, התברר שמצגי נת"ע במסגרת מסמכי המכרז כביכול "היו שגויים והטעו, חלקם אף במודע ובמתכוון, את ברן, באופן שגרם לה נזקים והפסדים רבים. למרות זאת, ברן המשיכה לפעול בהתאם להסכם, עד שבשלב מסוים היא ביקשה להשתחרר ממנו, שכן המשך הפעילות על פיו גרם לה הפסדים רבים. נת"ע הסכימה לכך – וכך באה לידי סיום, בהסכמה, מערכת היחסים בין הצדדים". אלא שכפי שנטען בתביעה, "כאשר ביקשה ברן שנת"ע תשלם את המגיע לה, נת"ע החלה במסכת התחמקויות וגרירת רגליים ובתוך כך שילמה לברן רק חלק מחובה".
במסגרת התביעה נטען כי נכון ליום הגשת התביעה, כשנה וחצי לאחר הפסקת מערכת היחסים בין הצדדים, נת"ע לא שילמה לברן את המגיע לה ואף לא טרחה מעולם להציג הסבר משכנע להימנעותה מתשלום חובה. "נת"ע מנצלת באופן ציני את העובדה שאי התשלום מצידה מהווה כלי להפעלת לחץ על החברה, באופן שככל שיחלוף זמן רב יותר מבלי שתשלם את מלוא התמורה לה זכאית החברה, כך יגבר הסיכוי שהחברה תסכים להתפשר על סכום נמוך יותר ממה שמגיע לה", נטען. טרם הוגש כתב הגנה.
מנת"ע נמסר בתגובה: "מבדיקה שנערכה לאחר פניית העיתון עולה כי עד לשעה זו לא התקבלה בנת"ע תביעה כמתואר".
התביעה הוגשה באמצעות עוה"ד ליויאן סגל וספיר ברק-שיפטן ממשרד מיתר.