סגור
רה"מ נתניהו בקטע מתוך הסרטון שפרסם ובית החולים שיבא, היום
רה"מ נתניהו בקטע מתוך הסרטון שפרסם ובית החולים שיבא, היום (צילום: טל שחר)

נתניהו יישאר בלילה להשגחה בשיבא: ישיבת הממשלה שתוכננה למחר תידחה ליום שני

אחרי שמוקדם יותר היום פונה רה"מ למיון בשיבא ועבר בדיקות לאחר שככל הנראה התייבש, הוא פרסם סרטון שבו אמר שהוא "מרגיש מאוד טוב" - וביקש מהציבור: "תהיו פחות בשמש, תשתו מים". למרות זאת, הוחלט כי נתניהו יישאר הלילה להשגחה במחלקה הקרדיולוגית

ראש הממשלה בנימין נתניהו יישאר בלילה להשגחה במחלקה הקרדיולוגית בבית החולים שיבא-תל השומר ברמת גן, שאליו פונה לאחר שהתייבש. על רקע זה, ישיבת הממשלה שתוכננה להתקיים מחר תידחה ליום שני.
מוקדם יותר פרסם נתניהו סרטון מבית החולים: "אתמול ביליתי עם רעייתי בכינרת בשמש, בלי כובע, בלי מים, לא רעיון טוב", אמר נתניהו, "תודה לכולכם על הדאגה".
נתניהו הוסיף: "אני רוצה גם להודות לצוותים המצוינים בשיבא שבדקו אותי, ברוך השם אני מרגיש מאוד טוב, אבל יש לי רק בקשה אחת מכם - אנחנו עוברים גל חום במדינה, אז אני מבקש מכם תהיו פחות בשמש, תשתו יותר מים, ושיהיה לכולנו שבוע טוב".
מלשכת נתניהו נמסר כי התלונן היום על סחרחורת לאחר שבילה אתמול בכינרת בשעות החום - וכי על פי ההערכה הראשונית סבל מהתייבשות. רעייתו שרה ובנו אבנר ליוו אותו, וגם רופאו האישי ד"ר צבי הרמן ברקוביץ'. אבנר עזב את המקום לאחר כשעתיים.
מלשכת נתניהו נמסר עוד: "בהמלצת רופאו האישי הגיע ראש הממשלה למיון המרכז הרפואי שיבא. הבדיקות הראשוניות יצאו תקינות ולא נמצא שום ממצא. ההערכה הראשונית היא התייבשות. בהמלצת הרופאים ראש הממשלה ממשיך לעבור בדיקות שגרתיות נוספות".
בסביבתו של נתניהו אמרו כי הוא הובא מקיסריה לבית החולים באמצעות שיירתו, וכי הוא הגיע לשם בהכרה מלאה ויצא מהרכב בהליכה עצמאית. ראש הממשלה קיבל את הטיפול הראשוני על ידי פרמדיק של היחידה לאבטחת אישים של השב"כ (יחידה 730), והם גם אלה אשר פינו אותו לבית החולים.
ראש האופוזיציה יאיר לפיד כתב בטוויטר: "מאחל לראש הממשלה נתניהו רפואה שלמה ובריאות טובה. תרגיש טוב". גם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן איחל "רפואה שלמה ורק בריאות".
אשפוזו האחרון של נתניהו בן ה-73 בבית חולים היה בצאת יום הכיפורים, לאחר שחש ברע במהלך תפילה בבית כנסת. נתניהו, שצם, ביצע אז בבית החולים סדרת בדיקות שיצאו כולן תקינות כבר באותו הערב, אבל שלאחר התייעצות הוחלט שיישאר להשגחה למשך הלילה. הוא היה במחלקת טיפול נמרץ ועבר בדיקת CT בבוקר.
בינואר האחרון עבר נתניהו בדיקת גסטרו יזומה ושגרתית תחת טשטוש חלקי, ובזמן הבדיקה מילא את מקומו יו"ר ש"ס ושר הפנים דאז אריה דרעי .
לשכת ראש הממשלה לא פרסמה דו"ח על מצבו הבריאותי של נתניהו מאז שנת 2016, על אף הנוהג לעשות כן.